Remontti

Tietääkö kukaan hyvää työtä tekevää Remontti miestä tai firmaa?? esim. sauna ja wc-remontit.
Ei mitään "lumoajia" sellaisista kun olen kuullut ja nähnyt myös. Takuu varma työ täytyy olla että voi luottaa työn tuloksiin.
181597
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

rakennus majava tai mikä sen oikea nimi mahtaa olla.Työn jälki siisti ja sovitut asiat pitivät.

Äänestä
  • Kiitokset!

    Äänestä

  • Eikö rakennusmajava ole sama nainen joka oli satamassakin, puusuuleissa siltä sai majavaa kun muut oli syömässä, sillon kai sitä sanottiin satamamajavaksi?

    Äänestä

Jo 2500 on allekirjoittanut vetoomuksen ulkomaalaisten rikollisten karkoittamiseksi.
www.adressit.com ja sivulla kaksi (2) otsikolla "Rikollisten ulkomaalaisten karkoittaminen".
Allekirjoita sinäkin ryöstettyjen ja raiskattujen puolesta.
Kiitos!

Äänestä
  • No hiukan juu asian vierestä...

    Äänestä

  • pintaremontti kirjoitti:

    No hiukan juu asian vierestä...

    Ei ollenkaan, niitä on täällä polkemassa palkkoja ja varkaissa.

    Äänestä

Teetähän remonttisi rehellisellä "remonttireiskalla", jolta saat työstä kuitin sekä näin myös oikeuden kotitalousvähennykseen. Ethän sinäkään halua maksella yksinomaan pimeitä remonttihommia tekevien veroja, kuten ei suurin osa meistä ! Niitä "hämärähemmoja" täältä Poristakin löytyy kyllä nimittäin.

Äänestä
  • Eläkeläiset, jotka tienaa alle 36 000 euroa vuodessa, eivät saa mitään kotitalousvähennystä, koska vähennys tehdään VALTIONVEROSTA.

    Pimeät markkinat ovat köyhiä varten. Rikkaat voi käyttää kuittiremontteja.

    Äänestä

Rempantekijöitä varmasti löytyy, mutta kuinka monella niistä on märkätila-asentajan ammattipäte-
vyys.

Äänestä
  • mulla on pätevyys vaikka ei sertifikaattia.Pätevyyttä voi mitataniin monella tavalla.

    Äänestä

  • vaikka kirjoitti:

    mulla on pätevyys vaikka ei sertifikaattia.Pätevyyttä voi mitataniin monella tavalla.

    Kiitokset teille! vastanneile...Mutta onko ehdotuksia tai kokemuksia rakennusyrityksistä ja työn laadusta.?

    Äänestä

  • pintaremontti... kirjoitti:

    Kiitokset teille! vastanneile...Mutta onko ehdotuksia tai kokemuksia rakennusyrityksistä ja työn laadusta.?

    Sinua tuskin vastaus enää auttaa mutta kylppäriremontin suhteen on ainakin yksi kokemus tässä: https://putkiremontti689109716.wordpress.com/

    Äänestä

Paranee olla sitten takuu varma maksu maksukin että voi luottaa siihen ettei asiakas ala vinkumaan turhista ja vaatimaan alennusta hintaan.

Äänestä

Pillu on hyvä ja remontoi itse kylppärinsä

Äänestä

Kilpailuta Urakkamaailmassa. Ole tarkkana sovittujen asioiden kanssa.
Kaikki kusevat silmään. Aloittavat työn ja homma pitkittyy, kun aloitettuja töitä on paljon.
Mikään suullisesti sovittu ei pidä.
Hyvä työn jälki ei ole tavoitteenakaan.
Suomalaiset remonttireiskat ovat epäluotettavia kiskureita.
Itse en teetä mitään, kun ei ole kunnon tekijöitä.

Äänestä
  • Entinenkin sukulaislikka oli samaa mieltä, teki sitten itse remontin enkä ole ennen nähnyt sellaista jälkeä, koko keittiö oli purkukunnossa :D

    Äänestä

Menkää ny apukouluu

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pinta remonttia kirjoitti:

Tietääkö kukaan hyvää työtä tekevää Remontti miestä tai firmaa?? esim. sauna ja wc-remontit.
Ei mitään "lumoajia" sellaisista kun olen kuullut ja nähnyt myös. Takuu varma työ täytyy olla että voi luottaa työn tuloksiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu