ratikassa kustaan ja oksennetaan

kolmosen ratikka on oikea läpileikkaus suomalaisesta viinatouhusta, äijät ja muijat istuu ja oksentaa kusee ja paskaa alleen eikä yhtään häiritse heitä että koko vaunu joutuu sitä seuraamaan mutta hei:
juokaa vaan vielä enemmän. sen pikemmin teistä pääsee eroon.
13922
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Täälä tuskin kovi moni niistä spurguista käy kommentoimassa. Ihmisiä on nekin.Ei se kolmosen ratikka sen kummempi oo kun muutkaan. Ennen oli 6 kaikista pahin,kun holistila oli nykyisessä Arabian rannassa.Juoppoja on aina ollut ja tulee olemaan.

Äänestä

Onko Helsingissä sellainen tapakulttuuri? Muuta pois pienempään maaseutukaupunkiin.
Ei tarvitse sittua ja kuseskella ratikkaan, kun niitä ei ole ollenkaan, mutta huusseja riittää kaikille.
Siitä eroon pääsemisestä ei ole mitään varmuutta, kun raittiillakin on tapana jossain vaiheessa heittää lusikka nurkkaan, ja sitä ei tiedetä kai muualla, kuin taivaan kansliassa, kuka lähtee ensin.
Sitä vaan maalaisena jään miettimään, että onko Helsingissä niin intellektuellia porukkaa, että alleen sittuvilla ja kuseskelevilla puliukoilla ja -ämmillä on internet, että pääsevät kai heille osoittamasi viestin lukemaan?

Äänestä

Kuuleppas kloppi, ne on ympäripilvessä kannabiksesta ne kuseksijat ja paskovat. Alkoholin kanssa osataan olla sivistyneesti ja siksi se onkin laillista.

Äänestä
  • hassistako niillä on muovipussissa muovipulloissa?

    Äänestä

  • epätiet. oriv. kirjoitti:

    hassistako niillä on muovipussissa muovipulloissa?

    Vaan ne juovat vettä tai limua jotta korventunut kurkku saa kostuketta. Usein kannabisnarkomaanien kurkku on savusta täysin kuivalla arvella ja tokihan sitä sitten kostutetaan ettei ääni kuulosta ihan naakan rääkymiseltä.

    Äänestä

  • kuule klappi kyllä ne viinaa vetävät ihan kaksin käsin, pullot tanassa istutaan ja " skoolataan" ihmisten kanssa joita evvk.
    viina sekä näkyy että haisee - ja pahalle.

    Äänestä

Höh, istun kolmosessa aamuin illoin 12 pysäkinväliä enkä oo vielä koskaan nähnyt kuvailemiasi tekoja.

Eniten ottaa kesäaikaan päähän kaiken maailman taivastelijat jotka puikko peessä yrittää päästä Lintsille (kun sinne on niin tsiisöksen vaikee mennä) ja jolle sporalipun ostaminen käteisellä on vuoden suurin tapahtuma johon pitää uhrata aikaa vaivaa paljon puhetta ja alkuperäisasukkaiden toleranssia.

Eli meikää ahtistaa enemmän toi yleinen krooninen junttius kun siitä ei tunnu olevan mitään helpotusta (alkkiskin on sentään joskus selvä).

Äänestä
  • stadilaiset on, junttila vois olla ennemminki paikan nimi

    Äänestä

  • ne kaik kirjoitti:

    stadilaiset on, junttila vois olla ennemminki paikan nimi

    Ja "junttilaanhan" on maalta tullut suurin osa väestä.

    Äänestä

  • VanhaErkki kirjoitti:

    Ja "junttilaanhan" on maalta tullut suurin osa väestä.

    junan tuomilla juurettomilla on usein isoja ongelmia kun stadissa ahistaa.

    Äänestä

JOS NIIN KOVASTI VITUTTAA VOI KÄVELLÄ EI SILLÄ RATIKALLA OO PAKKO MENNÄ

Äänestä
  • VÄLTÄNKIN KAIKEN MAAILMAN JUNTIT JA HUUTAJAT KÄVELEMÄLLÄ DUUNIIN AINA KUN SÄÄ SALLI MUT JOKA ASUU TÄÄLLÄ JUNTTILASSA TIETÄÄ ET SE EI ANNA SALLI !!!!! TARKOTAN KUN TULEE VAAKASUORAA JÄÄPUIKKOO JA VASTAAVAA ON 12 PYSÄKINVÄLII KÄVELLEN VÄHÄN SANOSINKO MASOKISMIN PUOLELLA !!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


reilukerhostapäivää kirjoitti:

kolmosen ratikka on oikea läpileikkaus suomalaisesta viinatouhusta, äijät ja muijat istuu ja oksentaa kusee ja paskaa alleen eikä yhtään häiritse heitä että koko vaunu joutuu sitä seuraamaan mutta hei:
juokaa vaan vielä enemmän. sen pikemmin teistä pääsee eroon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu