Lopetin kaksi viikkoa sitten e-pillerit, ja mieliala ailahtelee kovasti. Toisinaan olen kiukkunen, toisinaan onneni huipulla. Onko normaalia, vai onko minussa jotain vikaa? Olemme ajatelleet lasta, ja lopetin sen vuoksi, ja nyt olen jo melkein luopunut ajatuksesta, ja välillä haluan tosi kovasti. Käytin pillereitä viisi vuotta, olemme olleet myös niin kauan yhdessä, joten ei ole kysymys vain omasta tahdosta. Jos muilla on ollut samanlaisia tunne ailahteluja, kertokaa ihmeessä, etten ala etsimään vikaa kohta päästäni. Kiitos etukäteen.
Lopetin pillerit
Kumma olo
2275
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
...jo kuukausia sitten (käytin pillereitä vuosia)
ja melkoiset vieroitusoireet tulikin...supistelua kohdussa...hikoilua,huimausta,päänsärkyä,kolmisen viikkoa niitä kesti mutta sitten loppuikin kaikki päänsäryt ja yöhikoilut,mielialan vaihtelut ym
ikinä en enää pillereitä ala syömään,ei sovi mulle
Elimistö vaan totuttelee eloon ilman totuttua hormoniannosta.. Kaikki nuo jutut menee ohi ajallaan!