Pistäkää jotain käläviäläisiä sanontoja käläviäläiset!
Pankaas Käläviäläiset
20
5211
Vastaukset
- Täältä tulee
Ei se ajokoirakaan venyttele.
Pojat pukin näköset ja Juuso.
Turha sitä on enää kyykistää ko paska on jo housussa.
Käläviällä on vanha sanonta, notta ko Momi ja Rami on samassa autossa niin sillon on auto täynnä. - GBK:n vanha homo
GBK:n vanha homo tuli käläviälle ja näytteli pippeliä pikkupojille niin yks pikkupojista sano että: "Taitaa ruveta satamaan."
- Anonyymi
Pedofiili.
- Naapurin vanhus
Käläviän terveysasemalle tuli GBK:n vanha homo niin lääkäri kysyi, että mikäs miestä vaivaa. Homo sano: "Voiko lääkäri kahtua tätä veitikkaa?" Niin lääkäri sanoi siihen että: "Kahto ihte veitikkaas!" ja nielaisi loput kanankoivestaan.
- Jatkojoen Jooseppi
Ruohtalossa oli kinkerit. Pappia rupes kovin tympäsemään vanhojen akkain jorinat. Sillon pappi nousi ja sano: "Taitaa täsä talosa olla syntisiä liikaa." ja lähti pois.
- ...
vituiks meni ko peihton kinkerit.
- Kettinen
Onkos se punanen talo viel toiminnassa...
- ei oo
Käläviällä ei oo ku hulluja ja pyöräilijöitä
- pejiko
maku on menny ko peihton makkarasta
- ;-)
Maha kipiänä nauroin! Oliskos näitä lisää? Eikö semmonenki sanonta ole, "ettei käy, kuin Käläfffiällä?"
- juttu !!!
käläviäläinen isäntä teki yhtäaikaa kolomia
hommaa,potki pellolla turphaita,puhutteli
naapurin emäntää ja kusi. - ;-)
juttu !!! kirjoitti:
käläviäläinen isäntä teki yhtäaikaa kolomia
hommaa,potki pellolla turphaita,puhutteli
naapurin emäntää ja kusi.No olipas eri taitava!
- kyläpäällikkö
kesoilille oli kokontunu kauhia määrä ihimisiä ja passojanmiisa sitä kovasti kummasteli ja sano:"Perkele pois eestä!"
No, syntyi hiljasuus ja ihimiset teki tilaa ja yks kaks kol nel viis kuus........KYMMENEN sekuntia myöhemmin miisa pääsi niinko mooses punasen meren yli!
- kyläpäällikkö
Pirskerissä oli rippileiri ja kakarat oli mahottomia. Niimpä pappi lähti vähän lenkille selevitteleen päätänsä. Vissiin pää ei selevinny ko luuli supikoiraa karhun pennuksi, ihte mehtän mesikämmeneksi!
- "HENKKA".
Jos ei heilaa helluntaina,ei aidsia koko adventtina.
- Alkuasukas1
Tekee pojat leivästä paskaa.
- Ei käynny Käläviällä
Alkuasukas1 kirjoitti:
Tekee pojat leivästä paskaa.
Itse aktihan ei tapahtunut Kälviällä. Kuumana käynyt mies vain sanoi vähän töykeästi naiselle, jonka halusi lastensa äidiksi. "Nyt akka annat tai käy niinkuin Käläviällä". Akkahan tietysti kuvitteli pahinta ja antoi. Aktin jälkeen nainen rohkaistui ja kysyi varovasti mieheltä. Miten siellä Kälviällä kävi? Johon mies. JÄIN ILIMAN..
- Anonyymi
Käläviällä ei oo muita köyhiä, kuin ohikulkijat.
- Anonyymi
Jäi u puuttumahan
- Anonyymi
Käläviäläiset on susityhymiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai1089773Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki774982Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.674768Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.63251Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j92451Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.1061696- 471496
Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet
🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.531451Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota591414Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?651331