vauvan kehityksestä..

niin sellasta kyselisin et olisko jollakin tietoa sellasesta sivusta josta löytäis vauvan kehityksestä tietoa..et millon esim ryömii,oppii istumaan jne..ku en oikein löytäny googlen kautta sellasta hyvää sivua..kiitti etukäteen..
3417
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

takana on sellainen taulukko...

Äänestä

www.piltti.fi
www.pampers.fi

Enemmän taitaa kyl löytyä siit neuvolan kirjasesta "Meille tulee vauva."

Harva lapsiha menee iha noiden taulukoiden mukaan kuitenkaa. Jossai asias kehittyy nopeemmin, toises hitaammin.

Kirjastoista kannattaa kysellä jotai suurta vauvakirjaa ym. mistä kenties löytyy kattavammin tietoa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hensku84 kirjoitti:

niin sellasta kyselisin et olisko jollakin tietoa sellasesta sivusta josta löytäis vauvan kehityksestä tietoa..et millon esim ryömii,oppii istumaan jne..ku en oikein löytäny googlen kautta sellasta hyvää sivua..kiitti etukäteen..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu