TULPPAANIT VARJOON??????

Moi kaikki viherpeukalot !

Aion istuttaa tulppaaneja ja sopivin, tilavin paikka minulla olisi varjon puolella, pohjosen puolella. Aurinko paistaa ihan aamulla ja ihan illalla. Mitenkähän onnistuu??????
1279
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

että kasvavat, mutta ovat sit lyhyt vartisia ja kukkivat huomattavasti muita myöhemmin vain

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tatzkaliini kirjoitti:

Moi kaikki viherpeukalot !

Aion istuttaa tulppaaneja ja sopivin, tilavin paikka minulla olisi varjon puolella, pohjosen puolella. Aurinko paistaa ihan aamulla ja ihan illalla. Mitenkähän onnistuu??????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu