Tietyt kouvolalaiset aikamiespojat notkuu keskustan baareissa. Siellä ne samat naamat notkuu vuodesta toiseen, ei niillä koskaan näytä olevan naisseuraa, ja tuskin koskaan tulee olemaankaan. Vähän nukkavieruja tyyppejä näkyvät olevan, haikeina katselevat pariskuntia. Sitten päätyvät myöhemmin Mulligansiin, ja sama mulkoilu jatkuu, baaritiskiin nojailevagt sielläkin ,tanssilattialla niitä ei näe, kun tuskin tanssia osaavat.
Kouvolan aikamiespojat
Kukunor
152722
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Niin ja mitä sitten? Aivan sama kai se sulle on vaikka notkuisivatkin, tuskin se sulta pois on?
niitä samoja jotka tulevat nyrkillä kohti kun ei muuta osata. kerran tuli mulle yksi tyyppi selittämään ettei käy flksi divassa, mikä hänessäki on muka vikana. sanoin ettei mun mielestä mikään... kroppa ok ja naamataulu. Mut jos lukee jotain aivan perättömän tyhmää jossakin paidassa ja on joku rakin kuva, voipi olla ettei naiset innostu. tyhmiä jätkiä. muijissahan ei ole ikinä mitään vikaa.
Hehee, rakin kuva paidassa...
Joo, mielellään vähän tyylikkäämpiä vaatteita iltaelämään, pliis!;)
Sittenhän täällä jatkuu sama meininki, kun 70-80 -luvun vaihteessa Kultaisessa Kannuksessa.
Siellähän istui aina ne "pyöreän pöydän ritarit" samassa pöydässä, ja katselivat muikistellen nuoria likkoja.
Ja Kannuksessa kävijät oli 18-22-vuotiaita, niin nämä ukot lähenteli kolmeakymmentä, ja saattoivat olla ylikin. Että ällötti!!
aikamiespoikia löytyy kyllä joka kaupungista, että silleen.
Käyhän tsiikaamassa Kouvolalaisen huoltoaseman Snack&Shop-pystikseen. Aina samat äijät, farkkuasuinen rillipääukko aina siellä notkumassa!
Yksinäisyys ympärillä joskus ottaa hahmon ihmisen
Tiedän mitä haluan tiedän miten vähään kykenen
Yksinäisyys sydämessä, katkeriksi pisaroiksi tiivistyy
Siinä yksinäisyyden on seuraus, siinä on sen syy...................................... Yksinäisyys, yksinäisyys joskus siihen hermostun
Halki aavikon jäisen rämmin kunnes havahdun
Kadehdi en niitä jotka luotuja on kaksoiselämään
Joskus tuntuu etten kunnolla saa eletyksi tätä yhtäkään ................................
liian helppo tai ilmesemmin tosi tyhjä elämä kun pitää tuollaisesta huolehtia.
Itseasiassa minä itsekin olen noita kuvailemiani tyyppejä, tosiaan, tiedän mitä on olla vanhapoika, mutta mitäpä sitä poikamies muijalla tekiskään, parempi alkoholisoitua yksin, ei kärsi läheiset sitten.
tulen kouvolaan lähetään ottaa ei tänään olen kaukana mutta joskus 2vk päästä vanhapoika vielä ainakin
no missäs ne aikamiestytöt sitten luuhaavat, kotisohvalla syömässä popcorniako?
Juu niin se on kotona yksi,tiedä kuka tulee käymään.
Aikamiestytöt lähtevät Helsinkiin hakemaan kunnon munaa!
Ja mitäs se SINUA kiinnostaa tai pikemminkin onko se SINUN asiasi parittaa/naitattaa "aikamiestyttöjä"?
Tässä oo kukaan ketään naitattanu tai parittanu. Mitäköhän sunkin päässä liikkuu, aika herkkä oot, taidat olla aika piemee, kun olemattomia luet.