Lämmityslaiteen kenno

Lämmityslaitteen kenno on ilmeisesti alkanut vuotamaan. Tuulilasi huurtuu sisäpuolelta sitkeällä huurteella. Paperilla saa tosissaan hinkata, että huurteen saa pois (lasi on pesty moneen kertaan)
Minkähälainen operaatio ko. kennon vaihtaminen on?? Auto on Carina E 1.6 v.-92
1596
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ota sisäilman kierto pois päältä ! :)

Jos jäähdytysnesteen pinta on laskenut, niin ei kannata paljoa ajaa. Moottori alkaa helposti keittämään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


GEU2 kirjoitti:

Lämmityslaitteen kenno on ilmeisesti alkanut vuotamaan. Tuulilasi huurtuu sisäpuolelta sitkeällä huurteella. Paperilla saa tosissaan hinkata, että huurteen saa pois (lasi on pesty moneen kertaan)
Minkähälainen operaatio ko. kennon vaihtaminen on?? Auto on Carina E 1.6 v.-92

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu