Signaalinvahvistin

Onko kellään kokemuksia noista signaalinvahvistimista auttaako mitään,kun ylen kanavat näkyy aina boxin kautta ja muut taas milloin sattuu.
Ilmoittelee vaan ,että signaali puuttuu tai on liian heikko.
3750
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Itsellä Honkongista ostettu, hienosti pelaa.

Äänestä

Riippuu varmaankin kuinka huono toi antennisignaali on, ja minkälaista vahvistinta olet ajatellut. Mulla on Biltemasta hankittu n. 10 euroa maksanut vahvistin, joka parantaa signaalia juuri sen verran, että kaikki kanavat saa näkyviin.

Ennen vahvistimen hankkimista suosittelen kuitenkin, että tarkistat ettei käytössä ole yhtään liian pitkiä antennipiuhoja. Eli jos sulla on laitteita antennipistorasian ja telkkarin/digiboxin välissä ja kaikissa 5m pituisia piuhoja, niin jo toi vaikuttaa vähän signaalin laatuun.

Äänestä

Meillä Bilteman 14.90 eur maksava vahvistin nosti Humax-boxin signaalin laatua keskimäärin kahdesta kahdeksaan-yhdeksään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


itehänse kirjoitti:

Onko kellään kokemuksia noista signaalinvahvistimista auttaako mitään,kun ylen kanavat näkyy aina boxin kautta ja muut taas milloin sattuu.
Ilmoittelee vaan ,että signaali puuttuu tai on liian heikko.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu