asukkaitaan VEROPROSENTTIEN nostamisella.
Ei kun vaan uutta lainaa ja halleja pystyyn?
Ei kun vaan uutta lainaa ja halleja pystyyn?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
menee.Työläiset veronmaksajina joutuvat kustantamaan.
Niissä halleissa on paljon työpaikkoja!Yrittäjät maksaa na takaisin.Käyn itse täältä Iisalmelta töissä siellä teidän eräässä yrityksessä.IISALMELLA EI OLE MUUTA KUIN LOPPU EDESSÄ!!!!
Tulevaisuuttahan Vieremä rakentaa, ja siihen sisältyy riskejäkin. Parempaa aktiivinen toiminta kuin "ei mitään".
Kyllä iisalmelaiset pärjäävät kunhan lyötte kamppeet yhteen sonkajärvisten kanssa. Vieremäläiset yrittää sinnitellä omin toimin, ei tule onnistumaan vaikka halleja rakennettaisiin koko tien varsi täyteen aina Karankamäkeen asti. Mielellenä käyn Iisalmessa töissä, riittää kun asun Vieremällä,muutoin käy elämisen meininki liian ahtaaksi.
Pieremä, niin voitte aina antaa haisevan vastalauseenne pieremällä, ja asua siellä. Tai, no, voittehan te piereskellä hiljaa itseksenne, olipa kunnan nimi nyt mikä tahansa - vaikkapa Kölöviö (Alakölöviö on nimittäin jo varattu).
kyllä on tuo finritilä sentään vakkaa ja varma työn antaja täällä vieremällä.
samma ei voi sanoa tuosta ponssesta:)hah