Mitä , mitä...?? miks ei pääse...

Olipas mukava palata kesän jälkeen..
chattiin vaan ei pääse.... ohjekin mielestäni puutteellinen

Osaako joku neuvoa ??

ei ole hidas kone.. eikä hidasta modeemia.. firefoxia käytän... mutta "tsäkällä" joskus onnistuu..useimmiten ei pääse..

Palauteeseen tuli sähköposti viesti joka ei auta.. puhelintuki aina varattu...


Apuja kaipaisin....
etukäteen kauniisti kiittäen
4714
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Chatin aukeamista

siis ODOTELTU

nyton koneen päällä ainaski 15cm:iä pölyyy ja
hämäkki on verkkonsa tehny
ja...syyslehdet jo maahan putoilee....
näppis sammaloituu ja "keskari" kasvattaa naavaa
( sitei enää olekaan luonnossa,,,)

sormet ovat jäykistyneet joillakin suoraan- ja joillakin koukku asentoon
nivelet natisevat, paukkuvat ja rutisevat

eee auta D-vitamiini ku ei saa liikuntaa
ja monitoristakin vain saa päivän sädeannoksen
ei pääse ulkoilmaan, kun täytyy odottaa, et millon se "sätti" alkaa toimimaan

nii..ja kesälomakausikin on jo päättynyt
etteivikapitäsiollalomittajissakaaaaan
mut ...mistä sen tietää?

nii ..silmäni ..pupillit, ovat oppineet kameleontin tavoille... ;DDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Äänestä

olen nähnyt marjakeiton usein chatissa, kun käyn lukemassa rekisteröityneenä viestejäni.
Jospa olet muuttanut nettiasetuksia, tai asentanut uuden virusohjelman joka estää chattailyn.
Mulla on töissä IE ja kotona Mozilla firefox, molemmat toimii, Nortonilla ei pääse näkemään toisia keskustelijoita.

Äänestä
  • Niin, feikkejä on ollut, näin on kerrottu ja kurkkaisin kerran itsekin, silloinkin oli feikki paikalla....

    Liekö hyvä nikki kun kelpaa muillekin ??

    Äänestä

Mulla sama homma etten pääse chattiin, avaa kyllä sivun mutta sit kun sivu aukee, lennän pihalle. MIKSI, tietääkö kukaan. Mulla firefox ja kaikki pitäis olla niinkuin ennen ja aina ennen tätä uudistusta pääsin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


MarjaKeitto kirjoitti:

Olipas mukava palata kesän jälkeen..
chattiin vaan ei pääse.... ohjekin mielestäni puutteellinen

Osaako joku neuvoa ??

ei ole hidas kone.. eikä hidasta modeemia.. firefoxia käytän... mutta "tsäkällä" joskus onnistuu..useimmiten ei pääse..

Palauteeseen tuli sähköposti viesti joka ei auta.. puhelintuki aina varattu...


Apuja kaipaisin....
etukäteen kauniisti kiittäen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu