Tietääkö kukaan.....

...ainetta, jolla saisi kostean tilan muovimatosta pesukoneen jalkojen jättämät ruskeat jäljet ? On kokeiltu "Muovipesua", tärpättiä, mäntysuopaa, Tolua, spriitä eikä auta.
31000
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Oliskos tuo ihmetahra ruostetta? Ruoste lähtee oksaalihapolla, jota tietääkseni saa joistain rautakaupoista.

Äänestä
  • Oksaalihappoa saa apteekeista.

    Äänestä

Itse olen siivousessa käyttänyt SUPER nimistä ainetta. Sillä lähtee hyvin kalkki saostumat, ruoste ym. Anna vain vaikuttaa ja käytä puhdistuksessa hieman karkeampaa sientä. Superia saa melkein kaikista kaupoista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tuittu 67 kirjoitti:

...ainetta, jolla saisi kostean tilan muovimatosta pesukoneen jalkojen jättämät ruskeat jäljet ? On kokeiltu "Muovipesua", tärpättiä, mäntysuopaa, Tolua, spriitä eikä auta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu