ETTÄ KUN VIIMEISET MENKKANI TULIVAT 23-28.8.. NII KOSKA MINULLA ON KIERRON PUOL VÄLI?? KOSKA OIS PARAS AIKA TULLA RASKAAKSI. MINULLA ON EPÄSÄÄNNÖLLINEN KIERTO. NOIN 28-35 PVÄN KIERTO... KIITOS AVUSTA.
KERTOKAA TE
MINUA VIISAAMMAT
3408
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Jos minä olisin sinä, alottaisin yhdynnät kaksitoista päivää kuukautisen alkamisen jälkeen (laske itse mikä päivä sen on) ja petihommia harrastaisin vähintään jokatoinen päivä seuraavan reilun viikon ajan.(siis jos tahdot raskaaksi tulla..)
ovulaatiolaskuri, niin löydät monta erilaista vaihtoehtoa. Niillä saat sopivia päiviä. Parasta taitaa kuitenkin olla jos olette kuukautisten loppumisen jälkeen joka toinen päivä, siihen asti kunnes kuukautiset alkavat tai teet positiivisen testi. Se ovulaatio kun on kuitenkin niin yksilöllinen.
Mulla oli kierto 40-44pv. Kävin siitä alkuvuodesta lääkärissä, kun lasta ei kuulunut. Lääkäri sanoi, että ovulaatio on 14 päivää ennen kuukautisia. Tosin mulla ei ollut välttämättä edes joka kuukausi, kun kierto oli niin pitkä. Hankalaa se on tietää koska on ne menkat alkaa ja koska on se 14päivää ennen. Niin kun sanottiin aktiivisena pitäis olla viikko.