KERTOKAA TE

ETTÄ KUN VIIMEISET MENKKANI TULIVAT 23-28.8.. NII KOSKA MINULLA ON KIERRON PUOL VÄLI?? KOSKA OIS PARAS AIKA TULLA RASKAAKSI. MINULLA ON EPÄSÄÄNNÖLLINEN KIERTO. NOIN 28-35 PVÄN KIERTO... KIITOS AVUSTA.
3408
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jos minä olisin sinä, alottaisin yhdynnät kaksitoista päivää kuukautisen alkamisen jälkeen (laske itse mikä päivä sen on) ja petihommia harrastaisin vähintään jokatoinen päivä seuraavan reilun viikon ajan.(siis jos tahdot raskaaksi tulla..)

Äänestä

ovulaatiolaskuri, niin löydät monta erilaista vaihtoehtoa. Niillä saat sopivia päiviä. Parasta taitaa kuitenkin olla jos olette kuukautisten loppumisen jälkeen joka toinen päivä, siihen asti kunnes kuukautiset alkavat tai teet positiivisen testi. Se ovulaatio kun on kuitenkin niin yksilöllinen.

Äänestä

Mulla oli kierto 40-44pv. Kävin siitä alkuvuodesta lääkärissä, kun lasta ei kuulunut. Lääkäri sanoi, että ovulaatio on 14 päivää ennen kuukautisia. Tosin mulla ei ollut välttämättä edes joka kuukausi, kun kierto oli niin pitkä. Hankalaa se on tietää koska on ne menkat alkaa ja koska on se 14päivää ennen. Niin kun sanottiin aktiivisena pitäis olla viikko.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


MINUA VIISAAMMAT kirjoitti:

ETTÄ KUN VIIMEISET MENKKANI TULIVAT 23-28.8.. NII KOSKA MINULLA ON KIERRON PUOL VÄLI?? KOSKA OIS PARAS AIKA TULLA RASKAAKSI. MINULLA ON EPÄSÄÄNNÖLLINEN KIERTO. NOIN 28-35 PVÄN KIERTO... KIITOS AVUSTA.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu