Xj 750 -84

J.Kuulas

Millaisia kokemuksia kyseisestä pyörästä? Onko 90tkm paljon, jos aikoo ostaa? Huollettu peli pitäs olla. Millainen matka-ajossa 2 päällä.
Asiallisista vastauksista kiitos!

5

1172

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • xs2jammu

      Ei tuosta mitään pahaa sanottavaa ole. Varma peli se on ja kone takuu varma jollei väärin käytä, kaikenhan saa rikki. Kardaani on pelkkää plussaa ja kaksi päälläkin menee jollei ihan yli satakiloisia ole, pyörä kun ei ole mitoiltaan kuitenkaan kovin iso. Huolto- ja varaosia saa ihan kivasti vielä.
      Mittari lukemaan suhtaudut tietenkin pienellä varauksella kun on tuon ikäinen, mutta toisaalta yleiskuntohan paljastaa ika paljon siitäkin.

      Ei siinä muuta ole kuin katsot että kulkee suoraan ja ettei perässä ole jurinaa ja väljää.

    • vahva

      Rakenteellisesti reilusti ylimitoitettu.
      kestänee sekin, kuten XV, häpeilemättä 300:kin tuhatta normaali ajoa. tietenkin kulutusosia menee.

    • J.Kuulas

      Paljonkohan kulutus on L/100km?

      • pee

        Minulla oli vm -82 joskus ja oli minusta kova kulutuksinen. Noin 7 - 8 L/100 km. Mutta oli varmaan vähän säädöt pielessä. Muuten kyllä luja rauta. Runko vähän notkea, mutta ei haittaa normaalinopeuksissa.


      • dsk

        mun tunturi vie noin 2,7 l/100 km jos tankkaa 95 öljy ja alle 2,5l/100 km jos tankkaa 98 öljy jos oikein olen laskenut :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä

      Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien
      Yhteiskunta
      110
      2537
    2. Kysy jotain kaivatultasi

      Tämä ketju on sitä varten.
      Ikävä
      227
      2027
    3. Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?

      Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes
      Maailman menoa
      181
      1817
    4. Tapettu

      On joku kangaskadulla perjantaina
      Sotkamo
      44
      1565
    5. Persut päättivät hiilivoimaloiden alasajosta

      Persut ovat Suomen kansan vastainen putinistiporukka, josta nyt maksamme kovaa hintaa.
      Maailman menoa
      104
      1376
    6. Mitä ajattelet hänestä

      Millaisena pidät kaivattuasi?
      Ikävä
      122
      1148
    7. Onko jollekin vielä epäselvää Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen?

      😺 On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen jo
      Luterilaisuus
      281
      901
    8. Mietin sua liikaa

      Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli
      Ikävä
      65
      805
    9. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      40
      783
    10. Vanhemmassa miehessä

      on sellaista elämän mukana tullutta viehättävää charmia. Hän paranee iän myötä niinkuin hyvä viini tai juusto! Tuli tuo
      Ikävä
      61
      761
    Aihe