ei siis näköjään kaupallinen elokuvatoiminta kannattanut Haapavedellä. katsojat ei sillä lisääntyne, että rakennusta vaihdetaan?
elokuvateatteri
yhteiskunnan syliin
201614
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
kunnes Ylivieskalainen Kalajokilaakso osti se.
sininen urheiluauto, jonka kyljissä lukee suurin kirjaimin KALAJOKILAAKSO. Mitäpä se haittaa, vakavarainen yhtiö.
joka pitäisi elokuvatoiminnan pystyssä haapavetisille pitkien synkkien iltojen iloksi. Pitääkö LonkiEeron tähänkin revetä, eikö se oo jo tehnyt tarpeeksi?
miten vois vaikuttaa siihen, mitä elokuvia siellä tullaan esittämään? mulla olis 20 elokuvan lista takataskussa.mukava että elokuvateatteri tulee pääkadun varteen. Eeron talosta Siikalatvan Kinopalatsi,jee!
aloittaa yt-neuvottelut!
tiloissa saa elokuvatoimintaa,sillä senhän kieltää jo ammattikoulun REKSI.
Ai jaa. No, Eero on laaja-alainen humanistirehtori, jolla tekniikkakin pelaa.
se taidetaan siirtää Opistolle,sillä eihän Erkki voi
eikä saa urheilua kannattaa uskonnollisen vakaumuksensa takia.
juoruakaksi, joka levittää päättömiä juttuja. Älähän valehtele toisista ettet joudu käräjille
haastat vai kuka?
LonkiEerolla on kyllä parempi paikka, siinähän on heti kahvittelumahdollisuuskin ovenpielessä, mukava viihtyisä paikka.Tuhannen taalan paikka.
kyläsi elokuvatoiminnasta!
pyöritti viimeksi oulaistelainen pariskunta, joka tavallan kilpaili kotipaikkakuntansa kanssa.
Kerran keskustellessani heidän kanssaan, he olivat lähinnä sitä mieltä, ettei ettei em. toiminta kannata Suomessa juuri muualla kuin Oulaisissa!
Siellä pyörii juuri KARVINEN, kävin kattoon kun en oo Haapaveellä huomannut.
karviset,007:mät sekaan ja yksi murhaleffa viikossa pitää meidät voimakeskuslaiset poissa käräjiltä.
LonkiEero, sosiaalinen tilaus on aivan valtava!
pitäjänä toimi aikoinaan Haapavedeltä lähtöisin ollut Råman.
Miksei täälä ruvennu yrittään?
ratkaistavaksi.Olisko hänen vaimo ollut oulaitelainen?
sillä eihän yksi mies voi ihan kaikkea tietää :)
Rasittuu pian!
rasitu.Pistolapiolla saa hyvän peruskunnon aikaan,
niin silloin ei petä henkinenkanttikaan