mammajumppa

terppa!

eli pientä galluppia ja kokemuksia..
mitä mieltä olette?
onko ollut hyötyä?
mitä siellä tarkalleen tehdään, venyttelyä, lihaskuntoa, joogaa vai mitä?
jaksaako sitä loppuun asti?
1223
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

olen itse käynyt mammajumpassa muutaman kerran (nyt rv 28 3) yhdesti viikossa, siellä tehtävät liikkeet keskittyvät jalka ja selkälihaksiin, mukana venytyksiä ja lopussa rentoutusta. Kyllä siellä hien pintaan saa!!! Sen lisäksi olen käynyt puntilla ja kävelyllä. Ota selvää järjestääkö kuntasi 1 kerran ilmaista mammajumppaa, jonka pitää fysioterapeutti paikallisella terveysasemalla. Sieltä ohjeet saatuasi voit toteuttaa niitä myös kotona!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


minä....... kirjoitti:

terppa!

eli pientä galluppia ja kokemuksia..
mitä mieltä olette?
onko ollut hyötyä?
mitä siellä tarkalleen tehdään, venyttelyä, lihaskuntoa, joogaa vai mitä?
jaksaako sitä loppuun asti?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu