koulu alkoi tämän viikon ma mutta olen poissa koko viikon..mitenkähän mahdan päästä vielä mukaan?. ilmoitin koululle että tulen vasta ensiviikolla mutta ainakin puhelimessa sain vähän sapiskaa..nyt vähän hermona..oma vika mutta silti :( onko muita saman kohtalon omaavia..että hermoilenko taas turhaan
eka viikko poissa
apuavaa
5938
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kun itse kävin vuoden AMK:ta (nyt yliopistolla), kolme oppilasta aloitti myöhemmin kuin muut, yksi viikkoa myöhemmin, toinen kolme viikkoa myöhemmin, kolmatta en muista kuinka kauan. Yksi taisi olla matkoilla ja toinen vielä kesätöissä.
Eipä heillä mitään ongelmia ollut, eikä opettajatkan suhtautuneet yhtään nuivasti, sanoivat vain alussa, että muutama oppilas aloittaa vasta myöhemmin. No problem.
Tsemppiä!
yleensä jokaiselta tutustumiseen ja paikkojen hakemiseen, joten en usko, että jäät mitenkään jälkeen opinnoissasi. eikun onnea opiskeluun!!
Joudun ite alottaa kolme viikkoa myöhässä koulun ja hyvin ymmärtäväisesti opettajat asian otti. Ei ongelmia. Tosin nyt jo vähän pelottaa kolmen viikon työmäärä, mut eihän siihen kuole. Tsemppiä! Ps.Viimeki vuonna tulin myöhässä..Tosin vaan muutaman pvän..
Meillä ainakin ihan ensimmäinen viikko oli pelkkää toisiin tutustumista sun muuta "turhaa" hömpötystä ja nyt tokalla viikolla alotettiin opiskelu. Ja nytkin suurimmaks osaks käytiin vaan läpi, että mitä opiskellaan ja millon, hyvin vähän mentiin missään asiassa eteenpäin. Että kyllä kärryille pääset ihan hyvin!
kiitos kaikille viesteistä ja kannustuksesta :) iloista syksyä!