Menkat on nyt puoltoista viikkoa myöhässä. Ekan testin tein viime launtaina ja toisen eilen. Molemmat näytti negaa. Ihmetyttää kun pillerien lopettamisen jälkeen menkat on ollu säännölliset. Tänään päivällä seksin jälkeen tuli ihan vähän vaaleanpunaista vuotoa, mutta sen jälkeen ei oo tullu yhtään. Nyt tulikin mieleen, että kuinkahan luotettavia noi testit on.. Viisainta ois varmaan mennä testattavaks terveyskeskukseen. Tehdäänkö testi siellä muuten pissasta vai verestä? Onko kellään käyny niin, että omat testit näyttäny negaa ja tk:n testi plussaa..?
Menkkoja odotellessa
meri-tuulia
2488
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
aluksi oli säännölliset kuukautiset pillerien lopettamisen jälkeen ja sitten kierto meni sekaisin ja kuukautiset oli "myöhässä" ja seksin jälkeen tuli vaalean punaista vuotoa ja viikko siitä, alkoi kuukautiset.
sata varmasti yhtä luotettavia... kahden vuoden yrityksen jälkeen ovat kummatkin tulleet tosi tosi tutuiksi. puhun nyt siis virtsasta tehtävästä testistä.
useilla on sellainen luulo, että labran testit ovat varmampia ja herkempiä.
näin ei kuitenkaan ole.
kerran sain apteekin testillä keskellä päivää plussan.
seuraavana päivänä tehtiin labrassa testi 3h pidättelyn jälkeen ja nega.
vasta seuraavana päivänä aamupissalla saatiin labran testiin .
onnea matkaan!!