mieslaulajaa tässä pienessä suomenmaassa kuin Jari Sillanpää?
Jarilla sametin pehmeä ääni, uskomaton lavakarisma, älyttömän hyvä ja nopeasti leikkaava huumori tilannekomiikka - paitsi laulaa niin myös tanssii ja esiintyy koko lavan täydeltä. Ei pelkkä laulaja, vaan "estraditaiteilija". Opetellut tanssimaan, etsii konsertteihin ja muihin esiintymisiin uusia juttuja mukaan kerta toisensa jälkeen, kehittelee tavalla tai toiselle vanhoistakin lauluista esiin uusia puolia, uusia sovituksia. Heittää keikkoja monipuolisesti lavoilla, konserttisaleilla ja ravintoiloissa, kesätapahtumissa ym.
Laulaa paitsi tangoja ja iskelmään, niin myös poppia, jopa rokkia - kesän Queen-vedot 2 naislaulajan kera ihan huimaavan hienoja -> oli pakko mennä kuuntelemaan sama toiseen kertaan ja ottaa koko perhe mukaan. Mies ja lapset (nuorin 6 vee poika) - kaikki tykättiin!
En yksinkertaisesti keksi kuka muu laulaja Suomessa pystyisi vastaavaan!?!?
Osoittaa todellista ihmisen pienuutta, jos antaa seksuaalisen suuntautumisen vaikuttaa siihen, minkälaisesta musiikista tykkää. Seksi on seksiä - musiikki musiikkia. Jos hakee esiintyvistä laulajista täyttymystä omille seksuaalifantisioilleen, niin onpahan elämä varsin köyhää! Kannattaa silloin hankkia ensin elämä ja terve itsetunto itselleen, jotta voi myös antaa toisten elää tyylillään ja nähdä musiikin tekemisen hienous sen sijaan, että tarkertuisi epäoleellisiin.
Tsemppiä kaikille Jari-faneille - antakaa laulajalle oma elämä ja tilaa, arvostakaa aidosti hänen työtään ja tehkää se pyyteettömästi takertumatta - uskon, että silloin tekin tulette arvostetuiksi Jarin suunnalta!
Onko parempaa...
6
795
Vastaukset
- T.K-fani
Tapani Kansa on miljoona kertaa parempi.
Lauluääni on ihan eri planeetalta, kuin Sillanpäällä. Kansan lauluopiskelu todella näkyy ja kuuluu ( komeampaa en ole kuullut sitten Olavi Virran). Laulaa Sillanpään suohon koska tahansa.
Tapsa on myös monipuolisuudessaan vertaansavailla laulaa rockia, poppia, laulelmia, operettia, tangoja, liedejä,iskelmää, joululauluja...
Myös lavakarisma on täysin oma luokkaansa. Tapsa kietoo yleisön pikkurillinsä ympärille. Osaa todella lumota yleisönsä.
Kun Tapsa astuu lavalle, tuntuu, kuin ylimääräiset valot sytytettäisiin loistamaan. Valtavan valovoimainen esiintyjä, aito ja luonteva(ei mikään teeskentelijä) miehekäs, charmikas, aina huumori huulilla ja pilke silmäkulmassa.
Mikä parasta vuodet ovat vaan vahvistaneet Tapsan karismaa ja osaamista.- Emmi.
Näin on. Ja T.Kansan lisäksi myös myös Kari Tapio, Tomi Metsäketo, Janne Tulkki jamikko Mäkeläinen voittaa Sillanpään menen tullen.
Muitakin varmasti on mutta nämä tulivat nyt ensimmäisenä mieleen.
Yli-imelä ja teennäinen Jari Sillanpää on Suomen ällöttävin ja yliarvostetuin artisti. Lauluääni on hirvittävä !Laulu on ohutta, falskia ja epävireista vinkunaa. Tangokuninkuus aikoinaan ääni oli huomattavasti parempi, kuin nykyään.
- Pipsa Pippuri
HUOMATTAVASTI parempia:
- Kaikki oopperalaulajat
- Kari Tapio ( mahtava karisma, miehekkään rosoinen, sielukas ja persoonallienn ääni, reilu ja rehti, tyylikäs olemus )
- Tommi Soidinmäki ( iloinen, vekkuli, komeaääninen, söde, ystävällinen ja kohtelias )
- Tapani Kansa ( taivaallinen lauluääni, särmikäs, mielettömän karismaattinen ja charmikas, maskuliininen ja valtavan monipuolinen, veikeä velikulta)- ...taas
Mitä ihmettä tulette tänne palstalle Jaria haukkumaan ja muita kehumaan.Tottakai mielipiteitä on monia mut ei mulle tulis mieleenkään mennä jonkun artistin omalle keskustelufoorumille kailottamaan.Ei minustakaan Jari maailman paras ole(ihan hyvä silti) mut ihan vapaasti saa jonkun mielestä olla.Sä olet tota mieltä,ole pois.Minusta T.Kansa on epämiellyttävä ja ääni on kaukana taivaallisesta.En ole koskaan ymmärtänyt miten se voi kuullostaa jonkun korvissa edes siedettävältä.
- ...
...taas kirjoitti:
Mitä ihmettä tulette tänne palstalle Jaria haukkumaan ja muita kehumaan.Tottakai mielipiteitä on monia mut ei mulle tulis mieleenkään mennä jonkun artistin omalle keskustelufoorumille kailottamaan.Ei minustakaan Jari maailman paras ole(ihan hyvä silti) mut ihan vapaasti saa jonkun mielestä olla.Sä olet tota mieltä,ole pois.Minusta T.Kansa on epämiellyttävä ja ääni on kaukana taivaallisesta.En ole koskaan ymmärtänyt miten se voi kuullostaa jonkun korvissa edes siedettävältä.
On se niin kovaa se viihdemaailma, mustavalkoista.
- h-mies
Jari Sillanpään kelvottomat esitykset pitäisi lailla kieltää. Hänen ihailijoilleen suosittelen lobotomiaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen VigeIius noIasi taas itsensä
Kun uhriutui vuonna 2024 (siis persujen "vahtivuorolla") Tampereella aloittaneen perheryhmäkodin toiminnasta. ”Leviää k1573413Persut ei kestä heidän johtajistaan tehtyä huumoria
Laajalti tiedostettu tosiasia on, että autoritaariset johtajat ja erinäiset diktaattorit eivät kestä heidän kustannuksel862277Kuka omistaa entisen Veljeskodin?
Kenellä on varaa pitää hiljattain remontoitua rakennusta tyhjillään? Tehdäänkö siitä Suomen kallein kirpputori vai mikä102257Kohtalokas laukaus
IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k142169Työeläkkeen saamiseksi olisi tehtävä töitä
Meillä on Suomessa iso joukko ihmisiä, joilla olisi vielä työkykyä jäljellä, mutta joilta puuttuu arjesta mielekäs tekem332097Oli kiva nähdä sut
vaikkakin kaukaa ja nopeasti. Tiedän kyllä tasan tarkkaan missä mennään, joten anteeksi jos pilasin päiväsi, ei ollut mi272078Vasemmistoliitto peruisi sosiaaliturvan heikennykset
He palauttaisivat työttömyysturvan ja asumstuen suojaosat, eli saisi jälleen tienata 300 euroa kuukaudessa ilman tukien831932Jos voisit kysyä
Kaivatultasi vielä yhden kysymyksen, mikä se olisi? Aloitan: Mitä sinä halusit minusta?1561783Joko alkaa menemään tajuntaan tämä yliluonnollinen yhteys?
Varmaan pikkuhiljaa. Muista olla kiltisti ❤️191734Linux Mint asennus kaatuu heti alkuun
Tulee kernel panic BIOS-tekstin jälkeen. Yritän ensimmäistä kertaa asentaa Linux Minttiä vanhalle Windows 10 -läppärill91588