Heidin verbaalinen ulosanti

Uskomatonta... Heidille suosittelen et niinku jos niinku vaik et olis niinku tai sit ehkä jos niinku et niinku menis vaik niinku joku niinku hei mitä niinku mä niinku oikein puhun niinku joku niinku kuka niinku häh niinku?


Puheterapeutille mars, mars! NIINKU!
151706
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

tiiätsä tiiätsä niinku sillon ku mä niinku olin niinku tiiätsä kaheksantoista niinku tiiätsä...

Äänestä

joo ämmä vikittelee pitkin iltaa niinku ja sitten niinku avautuu toiselle akalle niinku sängyssä, et niinku mitä noi niinku jätkät luulee niinku ittestänsä niinku. Et niinku mä menisin niinku nukkumaan niinku niitten viereen niinku.

Äänestä
  • ja neito pihalle!

    Äänestä

  • tekstaria kirjoitti:

    ja neito pihalle!

    Textaa!

    Äänestä

Täysin samaa mieltä.Ei saa yhtään selvää."Tieksä niinku et ku silleen niinku käy siellä ja sit niinku tietsä silleen niinku silleen niinku kompastuu"

Äänestä

Monta aloitusta samasta aiheesta.

Äänestä

Yhtä "lahjakas" keskustelija kuin viime vuoden Terhi... Ei yhtään ehjää lausetta.

Äänestä

Välillä ahdistaa ja tunteet heittelee tunneittain tiäksää?niinku joskus on hyvä fiilis ja joskus tiiäksää vähän ahdistaa niinku ei silleen pahasti mutta tiiäksää?

Äänestä

mä niinku voisin niinku vaik niinku lähteä niinku vapaaehtoisesti niinku pihalle niinku täältä niinku tiiäksä niinku.

Äänestä
  • et kuka jaksaa kuunnella tota niinkutusta sit sinne joulukuulle asti..kerkii toisilla uni tulla ennenku se saa yhen lauseen sanottua pisteeseen asti.

    Äänestä

Heidi on nuori tyttö ja nuoriso nyt vaan puhuu omalla tyylillään. Niinhän se on aina ollut, että vanhempien on ollut vaikea ymmärtää nuorten kielen käyttöä.
Muutenhan Heidi on ilo silmälle ja fiksu käytöksinen nuori neito.

Äänestä
  • Heidi taitaa muistaakseni olla 23? sen ikäsen tulisi jo osata ilmaista itseään selvästi.

    Äänestä

  • Ei nuoriso tuolla lailla puhu.
    Eikä siinä Heidissä mitään iloa silmälle ole, aivan ihmeellinen tuijottelija, kuin olisi jossain aineissa.

    Äänestä

  • itse oen muutaman vuoden nuorempi heidiä enkä todellakaan puhu samalla tavalla kuin hän! jos puhuisin, joutuisin varmaan puhumaan seinille, koskaan kukaan ei jaksaisi kuunnella sitä soopaa.

    Äänestä

laskeppa ihan piruuttasi noi niinkutukset kun likka yrittää sanoa jotakin asiaa jollekkin toiselle. Eilen yhdessä lauseessa tuli yli kymmenen ja se lause jäi vielä kesken eli unohti itsekkin mitä oli sanomassa tai ei edes tiennyt mitä oli sanomassa kun loppuun tuli tiätsä niinku?

Järkyttävä tyyppi!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


=?= kirjoitti:

Uskomatonta... Heidille suosittelen et niinku jos niinku vaik et olis niinku tai sit ehkä jos niinku et niinku menis vaik niinku joku niinku hei mitä niinku mä niinku oikein puhun niinku joku niinku kuka niinku häh niinku?


Puheterapeutille mars, mars! NIINKU!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu