Aurinko RAVUSSA, nouseva JOUSIMIES

EesTaas

Muita joilla tämä haastava yhdistelmä, aurinko ravussa, nouseva merkki Jousimies?

"Ei ihan helppoo, mut eiköhän se siitä"... sanoi yksikin astrologi.
Kovin vastakkaisia nämä kaksi, tulta ja vettä, tulimerkki Jouskari huitelee mielellään maailmalla ja Rapu taas lämmittää kotona sohvaa etc.
Ja kun nouseva merkki antaa sen tärkeän ensivaikutelman, saa minustakin kuulemma ensin aivan toisenlaisen kuvan mitä sitten lopulta ravun kuoren paljastuu ja itsekin huomaan näitä ristiriitaisuuksia..

10

2859

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sehän vaikuttaa

      myös melkoisesti kokonaisuuteen.

      Aurinko- ja Kuumerkit

      Aurinkomerkki kuvaa sitä, minkälaisen kuvan muut ihmiset sinusta muodostavat. Se kertoo, millainen on egosi, millaisia tapoja ja ominaispiirteitä sinulla on, kuinka luja tahdonvoimasi on ja millainen vaikutus sinulla on ympäristöösi - eli aurinkomerkkisi liittyy ulkoiseen minääsi.

      Kuumerkki sen sijaan ilmentää sisäistä minääsi. Kuumerkki kertoo passiivisesta puolestasi, tunteistasi ja kokemuksistasi. Se kertoo, miten kommunikoit ihmisten kanssa, minkälaisia ihmissuhteita tulet todennäköisesti muodostamaan ja miten ymmärrät toisia ihmisiä tunnetasolla. Jos tiedät oman kuunmerkkisi, pystyt ehkä ymmärtämään paremmin mielialan vaihtelujasi ja reaktioitasi, tarpeitasi ja herkkyyttäsi.

      Kuumerkki ilmentää seuraavia asioita:

      * vaistonvaraiset reaktiot
      * syvimmät tarpeet
      * salaiset toiveet ja halut
      * syvimmät mieltymykset ja inhon tunteet
      * mielialan vaihtelut
      * mustasukkaisuus ja ilo
      * mielikuvitus
      * pelot ja pakkomielteet
      * miten muut ihmiset ymmärtävät sinua
      * yksityiselämän käyttäytyminen
      * miten suhtaudut toisiin ihmisiin ensitapaamisella
      * miten tulet tunnetasolla toimeen rakastamiesi ihmisten kanssa
      * päivittäiset tavat ja rutiinit
      * kotiympäristö ja elintavat
      * perhesuhteet
      * turvallisuudentarve
      * äitisuhde
      * suhteet muihin tärkeisiin naisiin
      * luovuus
      * henkinen tyytyväisyys
      * säännöllisesti toistuvat ylä- ja alamäet
      * alitajuiset muistot
      * hoivaamisvietti
      * varhaislapsuus
      * alitajuinen ehdollistaminen
      * perheen vaikutus
      * lapsena opitut käyttäytymismallit, jotka vaikuttavat vielä aikuisenakin

      http://www.geocities.com/uskonto6/astrologiaa.html

      http://www.geocities.com/uskonto6/kuumerkkik.html


      Nousevan merkkisi vaikutushan voimistuu sitä mukaa mitä vanhemmaksi tulet. Eli todennäköisesti jousimiesmäiset piirteesi korostuvat vielä entisestään.

      • EesTaas

        Joo, se kuu sieltä unohtui, eli Kaloissa keikutaan ja turhankin herkästi se venettää välillä keikuttaakin..


      • outo
        EesTaas kirjoitti:

        Joo, se kuu sieltä unohtui, eli Kaloissa keikutaan ja turhankin herkästi se venettää välillä keikuttaakin..

        Olisipa mielenkiintoista tutustua lähemmiin toiseen aurinko-rapu, nousumerkki-jousimies, kuu-kalat.
        Tunnen itse, että tämä yhdistelmä tekee minusta
        todella monipuolisen ihmisen, jota on vaikea asettaa mihinkään totuttuihin kaavoihin.
        Olen "maailman kansalainen", toisaalta perhe ja suku ovat hyvin rakkaita ja tärkeitä. Näiden yhteen sovittaminen vaatii todella luovuutta ja mielikuvitusta, onneksi rapu ja kalat antavat sitä. Rapu ja kalat antavat tunteideiden syvyyden ja jousimies rohkeutta ilmaista ne.


    • rapumies22v

      Jepulis, mäkin oon nouseva jousimies ja kuumerkiltäni kaksonen. Melkoista tutkimusmatkailua on kyllä ollut tähänastinen elämä, kun on yrittänyt selvittää mitä oikein tahtoo ja minne on menossa. Välillä tuntuu, että ristiriidat repii joka suuntaan.

      Mutta kyllä se tästä kun tekee töitä itsensä kanssa, onpa elämä ainakin mielenkiintoista :)

    • rapu-jouskari-kauris (n)

      Minä oon aurinkomerkiltä rapu, nouseva merkkini on jousimies ja kuu on kauriissa.

      Täytyy myöntää, että tunnen itseni ravuksi..mutta jousimies tuo vauhtia tähän rapuun. Ihastun yleensä kaurismiehiin...kauris on kuumerkkini. Kauris näkyy mussa harkintakykyisyytenä ja vakavahenkisyytenä (vakavilla asioilla en laske leikkiä ja en pidä siitä, että muutkaan laskevat).

    • -87

      Nouseva jouskari, aurinko rapu ja kuu skorpioni.

      Mustakin saa ihan erilaisen vaikutelman kuin mitä oikeasti olen. varsinkin kun on kuu skorpionissa, olen vähän sellanen salaileva luonne ja aika harva, tai ylipäänsä kukaan tietää millainen olen. Tuskin itsekkään tiedän...
      Nouseva merkki kuvastaa sitä millaisen ensivaikutelman ihmisestä saa ensinäkemällä ja se vaikuttaa myös koko ulkoiseen olemukseen.
      Musta kuulemma saa sen vaikutelman et oon rempseä, rohkea, ja ehkä vähän pinnallinen vaikka omasta mielestä oon todella herkkä ja syvällinen.

    • _psychosocial_

      Täällä sama, aurinko rapu ja nousumerkki jousimies :D & Kuu Leijona.

      Jos joku kurkistais pään sisään, niin huomais et siellä pyöris semmonen vuoristorata että huhhuh...

    • Minäkin!

      Aurinko rapu, nouseva jouskari ja kuumerkiltä vesimies :)

    • WEQ

      aurinko rapu nouseva jousimies ja kuumerkki vesimies kuin myös täällä!
      kuten ylemmällä, jännä :D

    • minävaaan4

      Täällä taas aurinko rapu, nouseva jouskari ja kuumerkki rapu.. :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      233
      4169
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      112
      2634
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2382
    4. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      116
      1436
    5. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1436
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1179
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      78
      1087
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      963
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      946
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      921
    Aihe