Mazda 626 -96 HB takalasinpyyhin

Missä mahtaa olla vika kun takalasinpyyhin ei toimi? tai jos toimii niin on kuin jokin sattuanislukugeneraattorin ohjaama.(harvakseltaan/silloin tällöin! (Pyyhkimen moottori on ehjä).

Onko ko. aparaatille jossain jokin rele tms? vai onko vika "viiksessä"

1

414

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • TTM75

      Olen törmännyt takalasipyyhin ongelmiin kolmessa autossa ja ne kaikki olivat hb korisia. Jokaisessa oli vikana se, että takaluukkuun menevät johdot olivat poikkiviassa saranoinnin kohdalta eli siitä, mistä ne taipuvat aina kun luukku avataan. Irrota suojakumi läpivienneistä ja vedä johtonippua esille sen mitä tulee molemmista suunnista ja tarkasta johtimien kunto. Eräässä hb:ssä oli viisi johtoa yhdeksästä irtipoikki ja kolme poikkiviassa ja yksi ehjä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      47
      2192
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      191
      2009
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      116
      1382
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1170
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      96
      982
    6. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      929
    7. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      879
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      45
      857
    9. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      835
    10. Minkälaisen viestin toivoisit saavasi?

      Miehelle.... Helpota vähän.
      Ikävä
      61
      736
    Aihe