OSAAKO JOKU NEUVOA PAIKAN TALLINNASSA, JOSSA OLISI KIVOJA LASTENKANKAITA (VERHO YM) MYYNNISSÄ??? ... ja jossa olisi suhteellisen hyvä valikoima! Entä hintataso?
KIITOS ETUKÄTEEN!
KIITOS ETUKÄTEEN!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Tartu mnt kivoja verhoja beebele ja kankaita.
Kauppa mun favorite "Nap ja Nööp" Nyt kun se katu on remontissa, en ole käynyt. Tallinnas Tartu mnt remondiga seoses suletakse 8. maist trammiliiklus 2. ja 4. liinil, muutub 2. ja 39. bussiliini marsruut. Trammi asendab 52. bussiliin A. Laikmaa - Vesse, peatus "Autobussijaam" paikneb J. Kunderi tänaval. Täpsem info Tallinna kodulehel:
http://www.tallinn.ee/
Tässä selkee kartta ja autobussijaama kohdalla pois
Autobusside ümbersõiduteede skeem:
http://www.tallinn.ee/est/g2612s26597
http://www.infopluss.ee/navigate.asp?loc=2&cat=5783&ll=0
Eikös niitä lasten kankaita ja vaatteita löydy Suomestakin? Hitto että ihan naurattaa kun joillain tuo materia saa tollaseen paniikkiin.
Mikä ihmeen paniikki? Reissussa on kiva käydä shoppailemassa, eikä sekään ole yhtään pahitteeksi, että Virosta saa edullisemmin.
Tottakai kaikkea löytää kotimaassakin. Kuten myös ruokaa ja juomaa kaupasta, ja silti joskus kiinnostaa käydä ravintolassa. Got the picture?
... kun harmistut siitä, että joku haluaa tietää kivoja ostoskauppoja! Ja tuskin kysyjä millään paniikilla asiaa kysyi... Eikö sinulla muuta tekemistä ole kuin vastailla piruillen toisten viesteihin? Get THE life!
Ja kangaskauppojen kysyjälle...
Nap ja Nööp on kuulemma ihan kiva paikka,käy siellä - ja toivottavasti teet kivoja löytöjä :o)!
kangadzungel
abakhan
osoitet googlessa.
http://www.infopluss.ee/navigate.asp?SearchType=&Cat=3691&loc=
http://www.ee.ee/?nimi=abakhan &piirk=01
http://www.ee.ee/?nimi=kangas&piirk=01
http://www.ee.ee/?nimi=kangad&piirk=01
Viru hotellin vieressä ön KAUPPAMAJA siinä on yks kerros kankaita.Käy siellä