Eli jos lataa jotain torrentina joltain sivulta esin nyt vaikka piratebay ja mininova, niin onko kiinnijäämis mahdollisuus suurempi kun lataa torrentina kuin että lataa esim. limewire tai kazaalla ( jotka käyttää esim. gnutella-verkkoja ).
Onko gnutella ja esim. piratebay niin sama juttu. Mäkin alan mennä sekasin. S-O
Onko gnutella ja esim. piratebay niin sama juttu. Mäkin alan mennä sekasin. S-O
Vastaukset 7
Vanhimmat
Eli jos lataa torrenteja niin onko kiinnijäämis mahdollisuus suurempi vai pienempi kuin lataisi jollain vertaisverkko ohjelmalla ( esim. limewire ) ?
Ole vertaisverkko?
Jos pelkäät niin elä pelaa :P
Private torrent sitet on kaikkein turvallisimpia
Kazzzzaaa / Limewire:llä imutuksessa on 100% suuremmat riskit jäädä kiinni, mutta nekin hyvin epätodenäköset... uNohda kazaa/limewire emulet sun muut.. täyttä paskaa niin ohjelmallisesti kuin sisällöltään/turvallisuudeltaan.
etit kunnon Priva Torrent siten ja käytät sitä.
kiinnijäämisen riski on aina !
lataa vain Http:n kautta eli rapidsharen,megauploadin,oxysharen,up-filen ym.kautta,
tavaraa löytyy ihan yhtä paljon kuin vertaisverkoista ,enemmän vaivaa tietysti tarvii nähdä,että löytää linkit...
ihan sama mitä käytät niin kiinni jäät kun konettasi tai yhteyttäsi tutkitaan
kahden venäläisen proxyn kautta...
Mites tämä taas tehdään?