Luimme Iltalehteä sängyllä löhöillen aivan kuin aviopari (outoa, vaikkakaan en pitänyt sitä outona, vaikka olenkin "varattu"!). Sinusta oli tullut kuuluisa. Ihmettelin kuinka lehdet voivat olla niin raakoja; Sivun kokoisessa artikkelissa vatvottiin entisiä tyttöystäviäsi kuvien kera. En tunnistanut heistä yhtäkään.
Osaako joku tulkita uneni ja mielellään ilman mitään huuhaa unikirjoja, kiitos etukäteen. Mulla on jonkinlainen taito itsellänikin tulkita unia ja ne toteutuvat valitettavan usein. Toivoisin ehkä toisenlaista mielipidettä... siksi kyselen apua.
Osaako joku tulkita uneni ja mielellään ilman mitään huuhaa unikirjoja, kiitos etukäteen. Mulla on jonkinlainen taito itsellänikin tulkita unia ja ne toteutuvat valitettavan usein. Toivoisin ehkä toisenlaista mielipidettä... siksi kyselen apua.
Vastaukset 6
Vanhimmat
se tarkoittaa,joko että joku juoruilee sulle sun kumppanin ex-tyttöystävistä pahaa tarkoittaen
tai sitten alat itse utelemaan niistä, eka vaihtoehto mun mielestä tod.näköisempi
ei hän ollut mun kumppani. Olen varattu.
Hän oli vain unessa kumppanini (siis eri mies kuin oma). Mulla on monesti unessa ihan eri perhekin ja elämä ja asun muualla (outoa - eikö?)
Ja ei niistä tyttöystävistä ollut mitään pahaa kirjoitettu, vain kuvat ja nimet joista en tunnistanut ainoatakaan.
Kauhistelin vain kuinka tollasta voidaan painaa aivan kuin hän olis joku naistenmies. Eli ite päädyin siihen lopputulokseen, että hänestä luullaan kaikkea muuta kuin mitä hän oikeasti on.
Olisikohan nyt niin,että kuulet erinäisiä mielipiteitä jonkin asina suhteen ..ei liittyen välttämättä kumppaniisi ja monastihan lehdessä kirjoitetut jutut ovat tuulesta temmattuja,joten sinunkin pitäisi tarkkaan miettiä mitä uskoa:)
Kiitos.
jaksoin kirjautua vaihteeksi eli laitoin tuon edellisen tulkinnan:)
kun en kuitenkaan keksi noin osuvaa nimimerkkiäkään.
Täytyy hartaasti pohtia...