Olen suunnittelemassa välivuoteni pitoa Australiassa Work and Holiday - passin avulla. Matkani ajankohta suuntautuisi kesälle 2007, lähtisin varmaan heinä-elokuussa. Luultavasti lähden ilman järjestöä, en ole kauhean hyvää niistä kuullut.
Olisi kuitenkin kiva suunnitella, keskustella ja miettiä Australian matkaa yhdessä sellaisten henkilöiden kanssa, jotka ovat suuntaamassa samaan suuntaan samoihin aikoihin. Vinkkejä otetaan myös vastaan henkilöiltä, jotka ovat jo matkalla olleet.
Millaista oli? Menittekö järjestön kautta vai omillanne? Oliko ongelmia? Majoituitteko hostelleissa vai? Itse kiinnostaa juuri tuo hedelmäfarmeilla ja muutenkin farmeilla työskentely. Matkakuume painaa jo kovasti, ah.
Mailailla saa: [email protected]
Kaikille rohkeutta seikkailuihinne!
Australiaan 2007
Johannahi
2
979
Vastaukset
- down under too
www.dundernews.com
- reppuselässä=hyvä mieli
Viimevuonna ja lähtisin ihan milloin vaan uudestaan.
Alku on aika takkusta mutta äkkiä pääsee sisälle maan tavoista ja oppii katsomaan budjetille sopivaa majoitusta ym rahareikää.
En suosittele ottamaan mitään pakettimatkaa workandtravelcompanyistä vaan kaikki tarvittavat saat hommattua itsekin ja säästät pari sataa. Töiden löytyminen on helpointa hostellien kautta.
Jos haluat kysellä lisää niin [email protected]
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1748503KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4557717Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei763900Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521633766Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1223095Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään602945Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv442091- 1262086
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231913Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka211881