Mitä mieltä olette Pertti Salovaarasta? Kommentteja kiitos!
Pertti Salovaarasta
mitä mieltä?
181551
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
muuten ihan peruskamaa. Ei mitään uutta ja innovatiivista.
Vaalimainontansa näillä palstoilla. -Pääsi muuten eduskuntaan Tanja Vienonen-Karpela-Saarelan siivellä, pienellä äänimäärällä. Omin avuin ei tule sinne koskaan pääsemään. Eduskunnan hiljaisimpia.
Salovaara on muuten helsinkiläisten kansanedustaja, vaikka onkin ehta lempääläinen. Enpä ole huomannut, että olisi erityisesti helsinkiläisten asiaa ajanut. Tosin eipä paljon muittenkaan, viimeksi kyselytunnilla mokasi itsensä tekemällä kysymyksen liikenteestä, vaikka liikenneministeri ei ollut paikalla.
Pertti Salovaara on ehdokkaana Pirkanmaan vaalipiiristä seuraavaksi.Kuten monet lähteet kertovat.Aion äänestää Salovaaran Perttiä keskustan listalta.
Raahessa!
Saatiinpanhan nähdä,että liikenneministeri Huovinen ei ollut paikalla vastaamassa kysymykseen vaan pinnasi jossain.
Vitun savolainen multakurkkumainos, ei onnistu lässyttämään enää eduskuntaan.
aika lipevän oloinen , homahtavan tuntuinen,taitaa olla siipiveikko!!! ei oo saanut mitään aikaan eduskunnassa!!!! tuskin valitaan enään uudelleen!!!
ja vieläpä Raahessa syntynyt, mikä eduksi laskettakoon.
ilettää
Liian imelä,sekä se,että pukeutuu usein pukuun,oli mikä kissaristiäinen hyvänsä.
Tärkeilevä siis.
se veti radio mafialla perjantai-iltaisin sitä seko-ohjelmaansa? on jätkä vähän siistiytyny sittemmin.
Iän karttuminen ja perhe-elämä muuttavat miestä.Oikein mukava tyyppi on Salovaaran Pertti
Mies on pelle, joka on pukeutunut pukuun. Heppu yritti olla viisas äskeisellä eduskunnan kyselytunnilla kysyessään rekkajonoista.
Hassua vain, ettei Salovaara huomannut liikenneministerin poissaoloa ministeriaitiosta.
Noh, tärkeintähän on Salovaarallekin, että naama näkyy ja ääni kuuluu.
Munasi itsensä pahemman kerran. Pm Vanhanen vastasi, että kysymykset esitettäisiin vastuullisille ministereille. Vanhanen suivaantui Salovaaran pistekalastuskysymyksestä.
Turhanpuhuja koko mies. Sai kokoon vaivaiset 1000 ääntä. Noin pienellä äänimäärällä ei kukaan ole ennen päässyt eduskuntaan.
Tämä pelle pääsi.
käyttäs hametta
harmi ettei ole enää juontamassa novalla liikenne ohjelmaa
Saloraavaa, eikun Valosaaraa, eikun Vaarasaloa, eikun.., olkoon.
No joka tapauksessa oon ihmetellyt, kun Novaa on mukava kuunnella viikonloppuisin. Nythän se selkis, tämä määkivä lammas on poissa sieltä. :>>
Pertti Salovaara sopii radioasemalle, joka ollaan lopettamassa mahdollisimman pian.