Viikon sisällä akvassani on se tilanne, että marmoriravun ne vähäiset munat joita en siltä poistanut, kuoriutuvat. Elättelin näet hiljaista toivetta että akvamme verkkonuoliainen tekisi liikakansoituksesta nopeasti selvää. Miten on, kelpaako verkkikselle rapuruoka?
Tarvittaessa naapurilla on useita suuria akvaarioita ja yksi kokonaan rapuja (kasvatuskäytössä) varten joten sinnekin saan sijoitettua muutamia.
Onko kukaan yrittänyt kaupata poikasia akvaariokauppoihin eli minkälaista vastakaikua niistä yleensä saa?
Syökö verkkonuoliainen ravunpoikaset?
Kissus
1
317
Vastaukset
- fish KING
Marmorirapujen kohdalla samaa luokkaa kuin partamonnien, miljoonakalojen tai paletti kalojen kohdalla. Ylitarjonta on melkoinen.
Nää ns. ongelma kalat äyriäis lajit pitäis olla jossain kirjattuna ylös niin että jokainen edes kerkiäisi harkitsemaan ostoksensa järjellisyyttä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta643235Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433087- 422447
Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1002197- 311903
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271800- 481616
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä851405- 391290
- 811132