Viikon sisällä akvassani on se tilanne, että marmoriravun ne vähäiset munat joita en siltä poistanut, kuoriutuvat. Elättelin näet hiljaista toivetta että akvamme verkkonuoliainen tekisi liikakansoituksesta nopeasti selvää. Miten on, kelpaako verkkikselle rapuruoka?
Tarvittaessa naapurilla on useita suuria akvaarioita ja yksi kokonaan rapuja (kasvatuskäytössä) varten joten sinnekin saan sijoitettua muutamia.
Onko kukaan yrittänyt kaupata poikasia akvaariokauppoihin eli minkälaista vastakaikua niistä yleensä saa?
Syökö verkkonuoliainen ravunpoikaset?
Kissus
1
346
Vastaukset 1
- fish KING
Marmorirapujen kohdalla samaa luokkaa kuin partamonnien, miljoonakalojen tai paletti kalojen kohdalla. Ylitarjonta on melkoinen.
Nää ns. ongelma kalat äyriäis lajit pitäis olla jossain kirjattuna ylös niin että jokainen edes kerkiäisi harkitsemaan ostoksensa järjellisyyttä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluatko että unohdan sinut kokonaan
Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j811203- 42814
Pisa-tulokset.....
Tuoreen tutkimuksen mukaan suomalaisten osaaminen on edelleen OECD-maiden keskitasoa parempaa. Kantaväestön oppilaiden236708Haapaveden upea kurvikuningatar
No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga59655Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin
Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.35571Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää
WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️77540- 45538
- 23498
- 36494
- 26482