miten saan äänet

miten saan dvdrip leffan äänet kuulumaan kun käytän bsplayeriä
kuva kyllä näkyy
2162
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

onko codecit kunnossa? Ellei niin hae k-lite codecpack ja asenna se.

Jos et tiedä mikä codec on, niin ei haittaa. Just install it :)

Äänestä
  • niissä on niin paljon kaikkea turhaa, että todennäköisesti jossain vaiheessa tulee ongelmia.

    äänien kuulumattomuus johtuu siitä, että videossa on ac3-äänet, eikä sulla ole sopivaa filtteriä, ei siis koodekkia kuten edellinen tietämättömyyttään ilmaisi. Asennna joko ac3-filter http://ac3filter.net/
    tai ffdshow, joka hoitaa sitten kaikki muutkin videoiden purut, eli et enää tarvitse mitään muuta mpeg4 koodekkeja, xvid, divx jne.
    http://fin.afterdawn.com/ohjelmat/video_ohjelmat/videocodecit/ffdshow.cfm

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


grf rty kirjoitti:

miten saan dvdrip leffan äänet kuulumaan kun käytän bsplayeriä
kuva kyllä näkyy

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu