jokainen "poliisin vihaaja" saa antaa vastauksen seuraaviin kysymyksiin:
MIKSI VIHAAT/INHOAT POLIISEJA?
MITÄ HE OVAT JUURI _SINULLE_ TEHNYT KUN VIHAAT/INHOAT HEITÄ?
OVATKO HE TYPERIÄ/TYHMIÄ KUN SUOJELEVAT IHMISIÄ JA PITÄVÄT LAKIA YLLÄ?
MITÄ POLIISIT VOISIVAT MUUTTAA ASENTEESSAAN?
eli, kunnon perustelut vastauksille. kiitos :)
tämä viesti lähtekööt vastauksineen poliiseille, niin saavat tietää MIKSI heitä "vihataan/inhotaan", rohkeille vastaajille suuri kiitos!
MIKSI VIHAAT/INHOAT POLIISEJA?
MITÄ HE OVAT JUURI _SINULLE_ TEHNYT KUN VIHAAT/INHOAT HEITÄ?
OVATKO HE TYPERIÄ/TYHMIÄ KUN SUOJELEVAT IHMISIÄ JA PITÄVÄT LAKIA YLLÄ?
MITÄ POLIISIT VOISIVAT MUUTTAA ASENTEESSAAN?
eli, kunnon perustelut vastauksille. kiitos :)
tämä viesti lähtekööt vastauksineen poliiseille, niin saavat tietää MIKSI heitä "vihataan/inhotaan", rohkeille vastaajille suuri kiitos!
Vastaukset 12
Vanhimmat
Onpa typerää. Samaa kun kysyisit, miksi kesän jälkeen tulee syksy. Tai jos kysyisit miksi kommunisti vihaa porvaria tai porvari kommunistia. Rikas köyhää tai köyhä rikasta. Hetero homoa tai homo heteroa.
pitäähän sille vihalle olla jokin syy. eihän se voi vaan napsahtaa päässä et hei mä vihaan poliiseja, vai voiko?
vastauksia ei kuulu! mikä mättää, ihan kun ne kaikki "poliisien vihaajat" olisi kaikonnut! katsotaan aamulla uudestaan :D että onko kukaan rohkea uskaltanut tulla vastaamaan!
- epärehellisyyden ,asennevammaisuuden takia (ei koske kaikki mutta vihaan kaikkia ja en erottele koska suurin osa mitä omalle kohdalleni on sattunut )
- olleet epärehellisiä ,velehdelleet ,laiminlyöneet ja polkeneet kansalaisoikeusiani (enhän muuten olisi joutunut tekemään valituksia henkilökohtaisesti yksittäisistä poliiseista)
- typeriä ovat vain ne jotka eivät toimi lain ja asetusten puitteissa (huomattavan suuri osa poliiseista eivät tiedä laista paskaakaan tai jos tietävät niin polkevat tietentahtoisesti asiakkaan oikeuksia )Poliisi suojelee ihmisiä ? aika reilu väittämä paljonkin ,asennevammojen pois kitkeminen ,veljeilyn poistaminen ,laiminlyöntien rankaiseminen paljon olisi tehtävää jotta kansalaiset voisivat luottaa hiukan enemmän poliisiin mutta tällä hetkellä naapurin ajokoira on rehellisempi kuin oman paikkakunnan poliisit...
kiitos sinulle! :)
pikkusikoni kirjoitti taas. Minä rakastan poliiseja. En vain päässyt koulun testeistä läpi... :(
?
sitten toiseen aiheeseen eli jos ei itsellä ole sanottavaa niin aikansa kuluksi voi vaikka plagioida muita ?
No näihän ne lampaat tekee ja nöyristelee...
Hyvä että jollekin tulee hyvä mieli :)
eli saako kyseisen kysymyksen lähettää?
ja mäkäs tää edellinen viesti oli?
eka täällä auotaan päätään ja haukutaan poliisit lyttyyn, ja sitten kun laitetaan kysely ja kysytään haukkumisen syytä niin menee turvat tukkoon! onkos se vaan niin et toi poliisi viha on vaan joku trendi nykyään? on se kyllä kumma juttu!
poliisin täydellisyyteen uskovien lankaan.
Poliisin toiminnassa olevien puutteiden ja väärinkäytösten - kuten esim. esitutkintalain rikkomisen - kritisoiminen EI merkitse poliisin vihaamista. Olisi yleensäkin aika outoa vihata tällaista ihmisryhmää.
Kritiikin selittäminen poliisin vihaamiseksi on nuoleskelijoiden vippaskonsti, jolla esimerkiksi poliisin virkarikos yritetään selittää kriitikon psyykkiseksi ongelmaksi. Tasan samaa kuin on syyttää raiskauksen uhria raiskauksesta.
Inhoan poliiseja, koska se on yksi vallan muoto. Vastustan kaikkea valtaa kaikissa muodoissa. Polisiit sortavat ihmisiä ja toteuttavat tyhjänpäiväisiä lakeja. Yhteisö pystyisi pitämään huolen ongelmistaan, ei tarvita väkivaltaisia vittuilijakyttiä. Ihmisten suojelusta en menisi vannomaan, koska poliisi saattaa itse aiheuttaa väkivaltaa. Mellakoissa poliisi oli jo ottanut väkivaltaisen ja hyökkäävän asenteen. Poliisit eivät ole tehneet mitään hyvää mielestäni, he herättävät vain kiukun tunteita käytöksellään. Polisit eivät ole tasapuolisia kaikille ihmisille. Ne saattavat tuomita esimerkiksi ulkonäön perusteella. Poliisit ovat lähes aina töykeitä minulle ulkonäköni takia ja joskus myös uhkaavia. Vielä vittumaisempia nämä siat ovat olleet poikaystävälleni, jota uhattiin kerran jopa vetää turpaan. Uusi poliisilakikin on päin helvettiä. Se syrjii erilaisia ihmisiä. Turha systeemi. Paskamahat saavat määräillä miten lystäävät ja päättäjät kyhäävät uusia turhia lakeja.. hoh hoijaa.