leikkasin mustaviinimarjapensaani sadonkorjuun jälkeen ja laitoin oksia sisälle vaasiin. Olivat hieman unohtuneet maljakoon ja kun meinasin heittää ne pois oli niissä komeat juuret. Pistin ne nyt sitten mutaan, isoihin ruukkuihin kolme oksaa kukunkin. isoja silmuja oli jo näkyvissä mutta selviääkö ne talvesta?
Vastaukset 3
- poropeukalo
mutta istuta ne ruukut talveksi maahan.Tai istuta suoraan taimet maahan.Sisällä ne eivät säily talven yli.
- vuokki
Niin kun en tiedä minne ne lopullisesti istuttaisin niin voinko laittaa ne ruukkuineen maahan? Olis sitten helpompi siirtää kun keksin niille paikan.
- poropeukalo
vuokki kirjoitti:
Niin kun en tiedä minne ne lopullisesti istuttaisin niin voinko laittaa ne ruukkuineen maahan? Olis sitten helpompi siirtää kun keksin niille paikan.
edelleenkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 163941
- 86780
- 57751
Mitä luulet
Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?71711- 46633
- 60572
Vielä hyvinvointitalosta
Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko71556Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su35545Luule ja ajattele minusta
mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅44537- 26531