Oh hoh...Kun näitä juttuja lukee niin on se kumma kun joku aloittaa asiallisen aiheen niin aina joku henkisesti sairas ottaa kantaa typerillä kannanotoilla. Toista oli ennen...Hullut olivat hoidossa, siis suljetuissa tiloissa, nykyisin avosellaisessa ja pääsevät vielä kirjoittelemaan sairaita kannanottoja terveiden kirjoissa olevien asiallisiin keskusteluihin..
Henkisesti sairaat
Avohoito huono hoito
111444
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Teellä ån ny hela tiden aina jåtain valittajat, mutte ei våi åttaa så vakavasti neme kirjåittajat. millåin hyppymeki Kaustinens rejeyteen, jåku ån menetteny kissa ja Snelmans patsas jåku haukku. Sille lippalakki taivuttajalle mine tahtå sanåa, mine och Sibylla ei åle miteen amis ikeisie eneen!
Eihän täällä ole muuta kuin tämä yksi sairas kirjoittaja Börje(entinen Copypaste),raukka joka luulee olevansa vitsikäs.Jos tämä sairas yksilö lopettaisi tuo paskanvääntämisen,niin keskustelut olisivat paljon mielekkäämpiä.
´Voisitko lantapoika suomentaa mulle typerälle,että mitä keskustelua täällä käydään,Börjeä ei saa lukea enään ollenkaan,ketä mää syytän siittä!onhan täällä järkevää"kissa hukassa"ainaki toistakymmentä ilmotusta,miksei niitäki olis voinnu laittaa samaan jatkoon"kadonneet".Kerro hyvä ihminen,mitä keskustelua"järkevää"täällä käydään.
Tule lantapaukku nimimerkillä esiin,eikä millään pisteviivoilla.Se on raukkamaisuuden tunnus.Häpeä!
Kuules sinä,eikö se oo sama onko viivaa tai nimimerkki,tuskin tänne kukaan omalla nimellä kirjoittelee.
Kun ne lopettis se wentus vainhoin koti,me joutu nyt estersin kanssa asuma teelle kronybyssä.
asialliseen kirjoitukseen iski heti nämä mainitsemasi vajaaälyiset älykääpiöt. Vetäkää hintit käteen ja kirjoitelkaa toisillenne sähköpostia, mauttomuutenne ei ketään muita kiinosta.
Minä kuulun kyllä niihin mutta että sinäkin tunnustat noin avoimesti iskemällä myös heti näihin viesteihin oman hullutesi niin siitä sulka hattuusi.
sairaat eivät viihdy hoidossa. Paranevat liian nopeasti. Toisia ei niissä edes pidetä jostain ihme syystä. Hoidon tarkoituksen on varmaan hoitaa ts. parantaa, korjata; ei aiheuttaa tulevia ongelmia.
Minun mielestä nuo Börjen ja muiden vastaavat jutut on harmittomia eikä niistä kenellekään ole haittaa. Ne on niitä harvoja viestejä joissa ei mielestäni loukata yhtään ketään, kunhan korkeintaan vähän hyväntahtoisesti pilaillaan. Ei tuollaisista voi kukaan suuttua. Itse luen mielelläni vaikkei niistä nyt yhteiskunnallisesti mitään mainittavaa hyötyä olekaan. Ihmettelen kovasti miksi niitä alettiin yhdessä vaiheessa poistamaan täältä.
Minä ihmettelen samaa,Börjellä ei ainakaan ole kissa hukassa,eikä haukkunnu ketään,täällä ei ole nykyisin muuta kun kaksi vaihtoehtoa.Sen takia oon muitten kaupunkien linjoilla.