Haluaisin tietää, että mitä mieltä olette kyseisten kännyköiden laadusta. En ole koskaan omistanut sellaista, joten haluaisin informaatiota.
Useiden Samsungien akkua haukutaan lyhytkestoiseksi, niin myös herätyksessä häikkää joidenkin mukaan. Yhtyykö kukaan?
Useiden Samsungien akkua haukutaan lyhytkestoiseksi, niin myös herätyksessä häikkää joidenkin mukaan. Yhtyykö kukaan?
Vastaukset 6
Vanhimmat
Itelläni oli D-600:nen, känny piti olla päällä, että herätys toimisi. Akku myös oli ihan susi, vähän kun meni pohjoisempaan päin (30 km pk-seudulta), hyvä jos kesti yhden päivän mokoma roska. Onneksi sain myytyä sen pois. Myöskin tekstariääni oli sellanen ärsyttävä rimpautus, jota ei saanut vaihettua mp3/wav/acc:hen.
Samsung D600-mallissa (joissain kappaleissa)on ollut vuoden vaihteen tienoilla sellaista vikaa, etteivät ne lataa kunnolla. On pitänyt käyttää huollossa ohjelmapäivityksessä. Meillä tuo tehtiin, koska lataus loppui muutaman minuutin jälkeen. Tästä huolimatta lataus pitää tehdä yhden-kahden päivän välein.
Mulla ei ole ollut mitään ongelmia oman samsungini kanssa. Reilun vuoden vanha x480 eli ihan perusmalli. Akkua taidan ladata kerran viikossa .. en ole pitänyt kirjaa. Herätys, myös kalenterin hälytys, toimii vaikka känny olis kiinnikin. Jokaiselle soittajaryhmälle voi asentaa oman soittoäänen ja viestiäänen, mikä on ehkä hauskin tominto. True tone-soittoäänetkin toimii.. Että kannattaa hankkia! :)
parempi puhelin kuin nokia...itellä käytössä E-720 ja pelaa kuin unelma :)))
Tykkään edelleen enemmän samsunista kuin mistään muusta. Ongelmia tietysti riitttää joka merkissä. Itseltä on löytynyt mallia ja merkkiä monenmoista ja kaikilla käyttöikä lähes sama.
Entisessä samsussa oli tuo herätysvika, se ei vaan herättänyt..piste! ja tässä uudessa taas on ongelmana että ei kuulu, siis kenttiä ei riitä. vaikka edelliset on kuuluneet täällä täysillä kentillä. Puhelin on vajaan viikon ollut kun on jo huollossa, koittaavat säätää jotenkin että kuuluvuus olisi parempi tms..
Jos ei se auta, ei auta kuin vaihtaa mallia tai peräti merkkiä.
Itsellä ollut nyt uusi Samsung x670 vähän toista-
viikkoa ja olen entistä tyytyväisempi mitä enempi käyttää,ehkä vähän vaikeampi käyttää kuin nokialaista mutta en vaihtaisi pois.:-))