Paljon kokeneena,jonkinlaisessa kriisissäkin ,tämä ristivärinen mies mielessäni herään ja nukahdan illalla.Tuo tähän tyhjään yksinäiseen koloon jotakin sitä mitä kaipaan miehen ja naisen välille.Molempia pelottaakin tämä tilanne,ihastuneitakin vähän,mutta onko se vain harhaa ja karahtaako kaikki taas kiville:)?Tiedän että jos rajan yli menisin olisi tämä tapaus erilainen kuin aiemmat,mutta annanko ajan kulua,pyyhin omat voimakkaat tuntteni pois,otamme välimatkaa,kaipaamme toisiamme mielettömästi mutta velvoitteet kuitenkin on molemmilla omissa suunnissaan.
Miksi juuri hän aiheutti tällaisen tunnemyrskyn,tällaisen kaipauksen,tällaisen riutumisen ja odotuksen,perhosten lennon vatsassa,jostakin kimpoavan ilon ja onnellisuuden,herkän puoleni?Kaivanko itseni maanalle ettei me kaksi enää koskaan nähdä toisoaamme vai onko tässä tosi kyseessä?:)
Miksi juuri hän aiheutti tällaisen tunnemyrskyn,tällaisen kaipauksen,tällaisen riutumisen ja odotuksen,perhosten lennon vatsassa,jostakin kimpoavan ilon ja onnellisuuden,herkän puoleni?Kaivanko itseni maanalle ettei me kaksi enää koskaan nähdä toisoaamme vai onko tässä tosi kyseessä?:)
Vastaukset 2
Vanhimmat
haaveilija.Minun käsitykseni haaveilusta on että haaveilu johtaa epäonnistumisiin.En tiedä miksi mutta todellisuuden kohtaaminen on mielestäni sinun tapauksessa oikea valinta eli ota härkää sarvista ja toteuta haaveilusi käytännössä.Kohtaa siis rohkeasti tunteesi ja ota selvää onko teillä mahdollisuuksia ja eteneekö asia vai onko kyseessä vain tiläpäinen ihastus (mielenhäiriö)?
Nyt on pakko jarruttaa,koska menen rakstumisen puolelle:)Toinenkin on kovin ihastunut;)
Miltä tuon toisen ajatukset tuntuvat minun suhteeni eli mitä ajattelee minusta?Olenko liian hyökkäävä.Kerroin jo aiemmin tunteeni ja hän otti välimatkaa koska on luvannut olla uskollinen,mutta... nyt se tuntuu mahdottomalta!
Olen pakahtua,onnesta ja epäuskosta että eteeni on laitettu tällainen kokemus;)...