Haluan laittaa Ladaani

Wärtsilän 64 dieselkoneen sen mahtavan vääntömomentin vuoksi, joten mitä muutoksia Ladaani pitää mahdollisesti tehdä muuta kuin sen uuden moottorin asennus.
6605
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

muutaku kattoo että korvakot on kohillaan.

Äänestä

Ainut mikä on niin tarvii leveemmät renkaat koska muuten sutii, eikä karvanoppakaan haitaksi ole.

Äänestä

Takavetoiseen käy hankkimalla biltemasta sovitepalat. Samaraan joutuu leventämään eteen raideväliä, mutta vakauttaa menoa. Naapurissa on sama kone B-kadetissa ja hyvin pelaa. Pakkasella tosin tarvii lisävirtaa runkolinjasta...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


emma kirjoitti:

Wärtsilän 64 dieselkoneen sen mahtavan vääntömomentin vuoksi, joten mitä muutoksia Ladaani pitää mahdollisesti tehdä muuta kuin sen uuden moottorin asennus.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu