tältä osastolta. En edes osaa neuvoa mihin meni-
sitte, mutta näitä "taloja" nähneenä neuvoksi:
Lopettakaa jo tuo kehuminen. Kiitos
sitte, mutta näitä "taloja" nähneenä neuvoksi:
Lopettakaa jo tuo kehuminen. Kiitos
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
siinä taas peeaska joka asuu vuokrakasarmissa Soukassa ja laulaa karaookeeta naapuri PizzaPupissa
On se niin vääri, niin väärin. Miten ne voivat kertoa jotain positiivista taloistaan, joka tällä palstalla on sataan kertaan tuomittu täysin sudeksi.
Sekin on väärin, että niiden ei tartte tehdä talon eteen pal mitään, mitä semmonen 10 tuntia on 2000 tunnin rinnalla, ei mitään. Väittävät olevan edullinen. Ei varmaan ole. Sekin on täällä vääräksi todistettu. Ovat paljon kalliimpia.
Rumiakin ovat, ei ole erkkereitä joka seinällä, ei ole olohuoneessa 6m kattokorkeutta, eikä ikkunan päällä leikattuja koristelautoja, jotka on todella tärkeitä. Hahaa, Kastelli on sentään kattokorkeudeltaan 8cm korkeapi. Johan hymyt hyyty.
Niitä ei saa edes myydyksi. Asuntoilmoituksissa ne katoaa 2kk päästä jostain syystä.
Ne on Lidli tuulipukukansan Ladoja, työmaa parakkeja. Varma tieto on, että kaikki on homeessa.
Hus hus, pois täältä häiriköimästä.
Vai rakentaa se Ä-kansa talonsa 10 h vaivannäöllä. Taitaa olla Ä-merkkisten valmistalon rakennuttajien maailmanennätys oman työn minimoinnissa. Todellisuudessa tuon 10 h voisi kertoa vaikka useilla kymmenillä.
Älvärissä ja viihdytään mainiosti. Tosin meillä makso enemmän ku emäntä halus just niitä H-poikien koristelautoja ja vaikka mitä väkkyröitä. Älvsbytaloista saa valmistuttaa juuri niin persoonallisen kun haluaa. Ja myös kylpyhuoneen seinärakenteisiin voi vaikuttaa, miten haluaa. Loistava talo asua, tilava ja ah niin helppo tehdä, sen kun katseli vierestä (pyörätuolissani istuen). Ihmisten täytyy ymmärtää sekin että kaikilla ei ole aikaa/taitoa/kykyä rakentaa taloa itse. Tällöin juuri älväri, oravaistalo tai designtalot ovat juuri paikallaan, muutamia mainitakseni.
osastolta.