aknea vai...

Elikkäs mulla tulee finnejä leukaan. Ainoostaan leukaan. On kunnon "möykkyjä" ja sitten ihan kirkkaita pieniä, niiku vesirakkuloita(?).
Välillä parempana, sitten taas yhtäkkiä finnejä.
Kaikkea oon yrittäny, ruokavalioo myöten. Mulla on kuiva ihokin, ettei mistään rasvasuudesta ole ainakaan kyse.
Onko kellään samaa tilanetta ja mahdollisesti päässy eroonki?
Kiitti vastanneille.
2389
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Oletko huomannu mihin aikaan kuukaudesta näpit ilmestyy leukaan? mulla tulee ennen kuukautisia ns. hormonifinnejä yleensä just leuan/suun ympäristöön. Sellasia ihan kunnon, syviä, kipeitä finnejä, jotka ei kovin helposti lähde..että sellanen juttu mulla. Aloitin diane novat viikko sitte..,niiden pitäs auttaa tähän ongelmaan. On muutenkin ehkäisyntarve että siksi noita kokeilen..

Äänestä
  • Oikeestaan vois olla just menkkojen aikaan...
    Mulla kans tulee tosi kipeitä ja ihon allekkin jää kuin "jumiin" finnejä.
    Jospa se olis sitten ihan hormonaalista sitten.
    Tosi ärsyttävää, pitänee laittaa taas korkee kauluksinen pusero..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mitä? kirjoitti:

Elikkäs mulla tulee finnejä leukaan. Ainoostaan leukaan. On kunnon "möykkyjä" ja sitten ihan kirkkaita pieniä, niiku vesirakkuloita(?).
Välillä parempana, sitten taas yhtäkkiä finnejä.
Kaikkea oon yrittäny, ruokavalioo myöten. Mulla on kuiva ihokin, ettei mistään rasvasuudesta ole ainakaan kyse.
Onko kellään samaa tilanetta ja mahdollisesti päässy eroonki?
Kiitti vastanneille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu