mitä teen!Ja saan varmaan kauheat haukut täältäkin niskaan.Olen elämäni aikana tehnyt 2 aborttia nuoruudessani...ja olen varma,että olen nytkin raskaana.Kaikenhuipuksi miehelle,jonka koko nimeä en edes muista.En kestä!Olen vaan niin vitun tyhmä!Harkitsen jopa itsemurhaa!Onko täällä ketään,joka on saanut vauvan tuntemattoman kanssa?...KUOLEN!
En oikeasti
tiedä
7834
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
et ole ainoa,näitä tapauksia on ollut maailman sivu.Sun tarvii nyt vaan ite päättää mitä teet.
elä tapa itseäs vaan tee abortti???? se on oikein tässä tilanteessa.
Ei mielellään kumpaakaan niistä itsemurhasta tai abortista. Mieluummin rauhoittuminen ja terveen järjen käyttö. Vaikket muista sinut raskaaksi saattaneen miehen nimeä, muistanet kuitenkin, missä yhdyntä tapahtui ja kertoiko hän asuinpaikastaan tai itsestään mitään. Jos tarpeeksi informaatiota "tarttui", voit saada julkista apua asian selvittämiseen.
Eipä kyseinen ihminen ole käyttänyt kumpaakaan pitkään aikaa. Suosittelen HIV-testiä kaiken muun lisäksi.
on niitä pahempiakin syitä itsensä tappamiseen..älä suotta tuhlaa energiaasi itsemurhan suunnitteluun, van vedät henkeä ja mietit missä kuka ja milloin...toivottavasti mies löytyy. Jos olet jo 2 aborttia tehnyt, kannustaisin sinua pitämään lapsen. Abortti ei koskaan ole riskitön..ja vaikka kaksi edellistä olisikin mennyt hyvin, niin kolmas kerta voi olla jo paha ja tulevaisuudessa saattaa ilmetä ongelmia raskaaksi tulemisessa, jos tulet ollenkaan..nyt olisi aika miettiä mitä elämältäsi haluat ja ottaa se haltuun..jos olet varma ettet halua lapsia(koskaan) niin aborttiin vaan mutta jos olet miettinyt lapsia ja perhettä, niin älä pilaa mahdollisuuksia saada lapsia myös tulevaisuudessa..Onnea päätöksen tekoon.
kuukautiseni alkoivat!Ja Nuppu eikös sulla ollu se poika tuntemattoman kanssa ;)?
Itsemurha tai abortti ei ole varmasti mikään oikea ratkaisu satunnaisen miessuhteen seurauksiin.Olisi parempi antaa lapsen syntyä,voihan sinullakin vastuuntunto elämässäsi alkaa lapsen saannista. Lapsen syntymän jälkeen voisit vakavasti harkita sterilisaatiota,jos et voi olla varma millaisiin miessuhteisiin hakeudut.