Olen taistellut paniikkini kanssa jo kauan mutta bussissa olo jännittä paljon ja kohtauksen tai pahan olon tullessa joudun yleensä jäämään pois jo ennen aikojaan. Tuleeko kenellekkään muulle paniikkiä bussissa? itse pelkään kamalasti että oksennan bussiin vaikka sitä ei ole koskaan tapahtunut enkä ole muutenkaan oksentanut kohtauksen yllättäessä. ja sitten että miten selviätte bussimatkoista?
Bussissa...
paha olo
3483
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Minulle on tullut myös samanlaisia oloja bussissa ihan viime aikoina. Ne tulee ihan tyhjässäkin bussissa. Pari kertaa olen meinannut jäädä poiskin kesken matkan. Ihmeellisintä on se, että olot tulevat ihan vajaassakin bussissa eli ahtaudesta ei johdu.
Minulla tuli panikkikohtaukset nimenomaan ruuhkabussissa.Nielin ilmaa olin kuin häkkiin suljettú eläin.Joskus meni niin pahaksi,että pakko päästä ulos,ja kuljin loppumatkan kävellen kotiin.Sulkeuduin täysin kodinseinien sisään.
Minulle tämä olomuoto tuli loppuunpalamisesta.Tein kahta työtä ja hoidin vielä kodin lapset ja juopon ukon.
Kuinka selvisin?
Sain hyvät masennuslääkkeet ja selvisin.
En voi antaa selviytymisohjeita.Sen vain tiedän kokemuksesta,että ei saa jäädä neljänseinän sisään.Ylös ulos ja lenkille:niinkuin ystävämme Tarvajärvi asian ilmaisi.Mummo melkein seitsenkymppinen
Täsmälleen sama juttu..