Onko oikein tämä?

Tilasin soittoäänen puhelimeen, niin onko oikein, että mulle tulee vielä tää wap-päivälaskutus, 0,29 tämän soittoäänen hinnan lisäksi? Voihan olla, että on oikein, ihmettelin vain..
3970
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

eiks se kerrota, että soittoääni tai kuva maksaa X määrän euroja plus tiedonsiirtomaksun.

Eiks olis fiksua pitää puhelimessa sellaista tiedonsiirto pakettia, nii välttyy tuollaiselta.

Äänestä

wap.saunalahti yhteysosoite = 0,29€/vrk
internet.saunalahti yhteysosoite = tiedonsiirron mukaan, eli 1,50€mt. Itse ainakin pelailen noiden kahden välillä...halvaksi tulee ja on vieläpä helppoa. Ei tarvi ku tota yhteysosoitetta vaihtaa...

Äänestä
  • No, enpä minä onneksi näitä ääniä yhtenään tilaile, joten ei haittaa tuo maksu. Kysyinpähän vain.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


........ kirjoitti:

Tilasin soittoäänen puhelimeen, niin onko oikein, että mulle tulee vielä tää wap-päivälaskutus, 0,29 tämän soittoäänen hinnan lisäksi? Voihan olla, että on oikein, ihmettelin vain..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu