RAITIS PÄIVÄ

Olen päättäny olla ottamatta niin kauan kun vaan pystyn.Kivaa olla kun ei ole krapuloita eikä tee mieli edes muutamaa keppanaa silloin tällöin.raitista päivää kaikille.
2286
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

On paljon helpompi olla raittiina ( minun mielipiteeni ) eli tänään en ota alkoholia, eikä tee edes mieli, toivottavasti päivästäsi tulee alkoholiton.

Äänestä

Olet siis ottanut viikonloppuisin muutaman keppanan, kuten edellisessä viestissäsi kirjoitit. Jos siitä määrästä olet saanut krapuloita, maksa on saattanut vaurioitua. Lääkäriin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


wangchung kirjoitti:

Olen päättäny olla ottamatta niin kauan kun vaan pystyn.Kivaa olla kun ei ole krapuloita eikä tee mieli edes muutamaa keppanaa silloin tällöin.raitista päivää kaikille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu