vitamiineilla haluja

Osaako joku sanoa onko vitamiineista mitään hyötyä? Miehellä on halut ihan nollassa. Vai onko joku ruoka mikä lisäisi miehellä kuntoa. Välimeren maissa miehet syö kalaa ja oliko oliiviöljy se juttu. Jostain luin myös pähkinöiden suotuisasta vaikutuksesta. Mies kammoaa vitamiineja ja ei ole oikein terveellisen ruuankaan ystävä. Lääkäriinkään sitä ei saa että voitais katsoa nuo testosteronitasot ja vaikka piikittää jos tarvis..
41186
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

pään sisällä. Ei niihin mitkään poppaskonstit auta. Jos mies rakastaa naista niin halutkin käyvät täydellä teholla. Yleisimmät syyt haluttomuuteen nyt vaan edelleen ovat stressi/masennus ja uskottomuus. Poissuljettuasi nämä voit etsiä vikaa itsestäsi.

Äänestä
  • ...melko asiantuntematon tai tietoisen hätäinen vastaus.

    Kannattaa kokeilla ainakin jotakin yleisvitamiinia, lisäksi sinkkiä, magnesiumia, l-arginiinia, kalaöljyä ja lesitiiniä. Eli kaikkea mikä vaikuttaa positiivisesti verenkiertoon. Sinkki lisäksi edesauttaa testos-tuotantoa.

    Äänestä

Useimmilla miehillä on joskus sellaisia kausia, kun seksi ei voisi vähempää kiinnostaa. Itselläni kesti kerran melkein kuukauden. Sen jälkeen ei ole ollut vuosiin mitään ongelmia.

Yleensä haluttomuus on pelkästään korvien välissä, mutta joka tapauksessa suosittelisin liikuntaa. Vaikka kävelyä, jos ei muuhun pysty. Haluttomuus liittyy aika usein yleiseen väsymykseen ja sehän tunnetusti vähenee liikkumalla.

Ei myöskään kannata olla koko ajan kinuamassa seksiä, vaikka sitä haluaisikin.

Kaikkein tärkeintä: ÄLÄ TEE SIITÄ SUURTA NUMEROA! Jos mies oikeasti alkaa kuvittelemaan, ettei hänestä ole mihinkään vaan hän on marjanpoimija, niin siitä on vähän vaikea "nousta".

Älä usko kaikkea mitä luet. Noilla vitamiinivalmisteilla ei ole mitään vaikutusta, paitsi ehkä lumevaikutus. Tupakoinnin lopettaminen auttaa enemmän.

Äänestä
  • miehellä ilmeisesti kausi kun sitä ei haluta. on varmasti väsynytkin ja liikkuu tosi vähän. tupakka on ja palaa mutta yrittää päästä siitä. ja mitä vähemmän mies haluaa niin tuntuu että itse haluan vain enemmän ja enemmän. yritän miettiä mistä mies pitää. puheesta vai alastomuudesta, mutta on enemmnän sellaisten seksikkäiden alusvaatteiden sankari. mutta nyt parina kertana käynyt niin ettei mies pysty itse aktiin vaan täytyy käsipelillä hoitaa paineet pois. jotenkin tuntuu ettei mies kehtaa tai uskalla sanoa ettei sitä kiinnosta.

    ja varmana olen tehnyt sen virheen että kinuan seksiä liikaa. suurta numeroa ei ole tehty mutta tavallaan syö naisena ettei mies halua mua eikä pysty aktiin kanssani. mitä siis tehdä jos ei siitä liian isoa numeroa haluta tehdä. mennäänkö joko toisen tai toisen haluilla vai ollaanko kenties vain ilman. mulle se vain on sellainen läheisyyden muoto jota ilman on vaikea olla. se toisen läheisyys ja lämpö, sitä ei vain korvata millään. ja läheisyys ja lämpö ilman seksiä, sitä en osaa ajatella, se vain on jokin lääke mikä vapauttaa ja lääkitsee ja antaa aivan uskomattomasti virtaa...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hunajainen kirjoitti:

Osaako joku sanoa onko vitamiineista mitään hyötyä? Miehellä on halut ihan nollassa. Vai onko joku ruoka mikä lisäisi miehellä kuntoa. Välimeren maissa miehet syö kalaa ja oliko oliiviöljy se juttu. Jostain luin myös pähkinöiden suotuisasta vaikutuksesta. Mies kammoaa vitamiineja ja ei ole oikein terveellisen ruuankaan ystävä. Lääkäriinkään sitä ei saa että voitais katsoa nuo testosteronitasot ja vaikka piikittää jos tarvis..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu