Tyhjiä tölkkejä

Pete <-kerälijä->

Otan vastaan tyhjiä Limsa/olut/ja kaikkia muita tölkkejä jotka ovat kunnossa, ja mielellään vanhoja, joten jos et kerää ota yhteyttä niin voidaan sopia hinnasta, ja toinen on ostan vuoden 1952 vuoden coca cola pullon, aidon ei kopioita.

7

467

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei vanha

      Toin Brasiliasta yhden jouluisen limpsatölkin ..tyhjä jo..haluatko ?

      • Pete

        kyllähän se käy,kerro mitenkä lähettäisit sen,matkahuollon kautta vai??


      • täällä
        Pete kirjoitti:

        kyllähän se käy,kerro mitenkä lähettäisit sen,matkahuollon kautta vai??

        Ei se nyt niin iso ole, että matkahuoltoa tarvii ;)
        Anna osoitteesi ,laitan cola purkin tuleen.


      • TÖLKKI

        Brasialisen tölkin omistaja, ota yhteyttä, jos sinulla on vielä ilmoittamasi tölkki, [email protected]
        Miten luovut siitä ???


    • keräilyä

      Joskus vuosia sitten aloin kerätä olut tölkkejä,vaatimuksena oli,että olen ainakin maistanut olutta kyseisestä tölkistä.Vaikeutti hieman keräilyä.Muuttojen ym takia keräily on jäänyt.Tölkit ovat enimmäkseen 10-15 v vanhoja.Niitä on n. 5oo kpl.Nyt on kiikun kaakun kaivanko ne kellarista kotibaariin vai muutanko taas.Pidän inventaariota kohtapuoleen ja jos en pidä niitä,ilmoittelen näillä sivuilla.

    • TÖLKKIKOKOELMA

      Minulla on tölkkikokoelma noin 2000 tölkkiä, josta haluan luopua tilanpuutteen takia. Jos olet kiinnostunut, ota yhteyttä [email protected].

    • Anonyymi

      Minulla on erilaisia tälkkejä vuodesta 1991 lähtien. Olen muuttamassa ja haluaisin päästä niistä eroon.
      On ulkomailta tuotuja suomalaisia ym.
      Ne sijaitsevat saunan edessä olevassa kodassa. En ole vielä laskenut paljonko niitä on..
      Senja Andelin
      050350å539

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      139
      3095
    2. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      8
      1686
    3. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      222
      1374
    4. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      70
      1191
    5. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      44
      1171
    6. 37
      1051
    7. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      1032
    8. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      133
      987
    9. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      964
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      38
      918
    Aihe