Miten ihmeessä jaksatte olla niin kauhean ALLERGISIA kaikille, mielipiteille, elämälle, ja jopa itsellenne?!?!Miettikääs nyt , miten VÄHÄN entisinä aikoina oli minkäänlaisia allergioita. Se että kotoa löytyy elämää ja eläimiä, on kaiken hyvinvoinnin perusta.En tietenkään tarkoita tässä sitä, että astmaatikkojen täytyisi hankkia eläimiä, mutta ne joilla nyt joskus murrosiässä on vähän ihottumaa ollut, ei tarkoita sitä, etteikö eläintä voisi hankkia..Miten te, jotka valitatte allergioitanne, poltatteko tupakkaa, tai käytätte voimakkaita hajuvesiä? Atshiiiiii!!!!Olen mielummin allerginen niille. Ja tiukkapipoislle ihmisille!!!!
Tässäpä teille
3
571
Vastaukset
- tuon...
Pitäähän ihmisellä jokin keino tehdä itseään tärkeäksi ja ennenkaikke pitää olla keino, millä pystyy välttämään elämisen, keino minkä syyksi voi laittaa kaiken rohkeudenpelkonsa.
- patoutumanne
mutta nyt voisitte siirtyä sitten ihan omalle palstallenne. Pois täältä järki-ihmisten palstoilta.
Mielenterveysongelmat ovat vakava-asia ja niihin saa apua muilta palstoilta. Oiken hyvää ja tervettä elämää teille molemmille! - sinä alkuperäinen kirjoittaja!
patoutumanne kirjoitti:
mutta nyt voisitte siirtyä sitten ihan omalle palstallenne. Pois täältä järki-ihmisten palstoilta.
Mielenterveysongelmat ovat vakava-asia ja niihin saa apua muilta palstoilta. Oiken hyvää ja tervettä elämää teille molemmille!Vai että järki-ihmisten..Hah, millaistakohan teidän anti-ihmisten elämä oikein on? Joka nenänniiskausta porataan ja elämä on aina vaan surkeampaa.
Meikä heittää allergialääkkeen huiviin ja lähtee pitkälle maastolenkille hevosensa kanssa ja elämä on ihanaa.
Ja kyllä se mielenterveys heittää nimenomaan teillä "järki-ihmisillä" kuin meillä elämän nautiskelijoilla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 26824480
Voima biisejä, mikä antaa hyvää mieltä ja vomaannuttaa
Mikä antaa voimaa ja hyvää mieltä, jos tuntuu hankalalta ja vaikealta, voima biisi tai biisejä?462154- 1961555
Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes1381437- 281219
- 122978
Huomioon ottaminen
Oletko osannut ottaa kaivattusi tai hänen (mahdolliset) tunteet huomioon? Oletko sivuuttanut ne tarkoituksella tai vahin30922Sinkkusiskoni pliis kertokaa
Sinkkunaisena haluaisin joskus normaalia läheisyyttä ja yhdessäoloa, ilman velvoitteita. Olen vapaa ja lapseton, eikä ex84811Nainen, se on sellainen juttu että kun sä vain nautit
Niin me miehet tehdään ne työt että sä voisit nauttia. Kato siinä ku sä meet mukamas töihin suojatyöpaikkaas lämpimään t82776- 75698