Mitenkäs mormonit suhtautuvat nykyisin homoihin? Meinaan, kun niitä kulkee aina kaksi kaveria rinnakkain? Miksei mies ja nainen milloinkaan?
Mormonit ja homot
Utelias
41022
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Siksi kaksi samaa sukupuolta kulkee lähetystyössä rinnakkain, koska he olettavat että vain miehen ja naisen välillä voi olla jännitettä ja rakkautta, kaikki muu on luonnotonta.
Siksi mies ja- nainen-yhdistelmä olisi mormoneista liian uskaliasta jopa lähetystyössä.
...mutta ajatteles; eikö se ole jo loukkaavaa että "oma piiri" pitää sua niin onnettoman heikkona, että pelkäävät sun välittömästi lankeavan naiseen jos sen -vierellä- kävelet.
Tollaiset säännöt ne just sitä kiusausta kasvattaakin, eli ihan outoa hommaa minun mielestä :)
Täytyy sanoa, että komeita miehiä nuo mormoonit. Sulle kirjoittaja. Yleensähän homot kulkee naisten kanssa (ainakin naismaiset homot). Se on hämäystä eli annetaan luulla, että on naisten mies. Tai sitten ajatusmaailma on niin feminiinine, ettei pystytä keskustelemaan miehisessä porukassa.
kauneutta.Kauneus on aivan jotain muuta ihmisestä sisältä.