Alahärmän upea kartingrata kasvaa entisestään kun nykyisen huippuradan lisäksi ollaan rakentamassa parhaillaan sisäkartinrataa (valmis 2003).
Sisärata tulee oleman Euroopan suurin sisäkarting-halli. Alue on ehdottomasti tutustumisen arvoinen!
Kaikki on tehty alueen rahoittajan Lillbackan tyyliin, näyttävää ja upeeta on. Hallistakaan ei ole tulossa mikään silakkahalli vaan pramealta näyttää julkisivu jo tässä vaiheessa. Hienoa lasia näyttää olevan enemmän ku lääkäri määrää.
Lisäksi huvipuisto toiminta radan vieressä paisuu entisestään, kesällä päästään vuoristoradallakin viilettämään....(Alahärmä 72km Vaasasta)
ALAHÄRMÄ KARTING!
7
908
Vastaukset
- alahärmä rules!
kandee käydä kesällä tsekkaas!
- juste
Hieno on. Varmaan koristeellisin kilpa-ajorata, mitä Pohjois-Euroopasta löytyy. Huvipuistoa pukkaavat vielä viereen.
Ajajaa ei ole niinkään ajateltu. Liian nopea mikroautoradaksi. Koneet ei kestä, eikä kuskit jos tulee mällejä. - honda250
juste kirjoitti:
Hieno on. Varmaan koristeellisin kilpa-ajorata, mitä Pohjois-Euroopasta löytyy. Huvipuistoa pukkaavat vielä viereen.
Ajajaa ei ole niinkään ajateltu. Liian nopea mikroautoradaksi. Koneet ei kestä, eikä kuskit jos tulee mällejä...mutta perkeleen hieno vetää puolikkaalla. Kyytiä riittää enempi kun lääkäri määrää ...kesällä taas mennään!
- juste
honda250 kirjoitti:
..mutta perkeleen hieno vetää puolikkaalla. Kyytiä riittää enempi kun lääkäri määrää ...kesällä taas mennään!
Vaihdepelillä taatusti hauska rata.
Jos kakspuolikkaissa olisi sähkökäynnistys niin voisi jopa hankkia. Leluksi. - etelän fossiili
juste kirjoitti:
Vaihdepelillä taatusti hauska rata.
Jos kakspuolikkaissa olisi sähkökäynnistys niin voisi jopa hankkia. Leluksi.Mä en siis kertakaikkiaan ymmärrä mitä järkeä on rakentaa noin hienot puitteet sinne Pohjanmaalle, kun ei siellä kertakaikkiaan voi riittää porukkaa ympärivuoden käymään. Meinaako ne paikalliset firmat ja Lillbacka tosiaan väkisinkin haluta konkkaan?? No mutta sille kourallisellä porukkaa joka siellä metsässä nyt sitten käy niin Onnea vaan ja menestystä. Kateeksi käy :)
ps. sehän taitaa tosiaan olla ihan täydet ulkoradan mitat täyttävä sisärata. - mm-tasoa
etelän fossiili kirjoitti:
Mä en siis kertakaikkiaan ymmärrä mitä järkeä on rakentaa noin hienot puitteet sinne Pohjanmaalle, kun ei siellä kertakaikkiaan voi riittää porukkaa ympärivuoden käymään. Meinaako ne paikalliset firmat ja Lillbacka tosiaan väkisinkin haluta konkkaan?? No mutta sille kourallisellä porukkaa joka siellä metsässä nyt sitten käy niin Onnea vaan ja menestystä. Kateeksi käy :)
ps. sehän taitaa tosiaan olla ihan täydet ulkoradan mitat täyttävä sisärata.Kyllä siellä käyttäjiä piisaa. Onhan Las Vegaskin keskellä ei mitään! Uusi sisähalli alkaa olemaan valmis ja rata tulee olemaan yli 600 metriä pitkä. Lisäksi alueella on hotelli ja huvipuisto joka paisuu koko ajan, on maailmanpyörää ja muuta. Kandee ehdottomasti tulla tsekkaamaan kesälomareissulla viimeistään! Ei ne Lillbackat tosta konkkaan mee, omilla sukanvarsirahoillaanhan se on ton pystyyn laittanu.
- pohjanmaalta
mm-tasoa kirjoitti:
Kyllä siellä käyttäjiä piisaa. Onhan Las Vegaskin keskellä ei mitään! Uusi sisähalli alkaa olemaan valmis ja rata tulee olemaan yli 600 metriä pitkä. Lisäksi alueella on hotelli ja huvipuisto joka paisuu koko ajan, on maailmanpyörää ja muuta. Kandee ehdottomasti tulla tsekkaamaan kesälomareissulla viimeistään! Ei ne Lillbackat tosta konkkaan mee, omilla sukanvarsirahoillaanhan se on ton pystyyn laittanu.
niin eihän se konkkaan mee kun hallit,radat sun muut ei ole velkarahalla tehty,ei noi korotkaan ole rasitteena.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1957334Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1303310Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?1161954"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?611912Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p611867- 191819
Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am841807Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.61685Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171561- 721436