Alahärmän upea kartingrata kasvaa entisestään kun nykyisen huippuradan lisäksi ollaan rakentamassa parhaillaan sisäkartinrataa (valmis 2003).
Sisärata tulee oleman Euroopan suurin sisäkarting-halli. Alue on ehdottomasti tutustumisen arvoinen!
Kaikki on tehty alueen rahoittajan Lillbackan tyyliin, näyttävää ja upeeta on. Hallistakaan ei ole tulossa mikään silakkahalli vaan pramealta näyttää julkisivu jo tässä vaiheessa. Hienoa lasia näyttää olevan enemmän ku lääkäri määrää.
Lisäksi huvipuisto toiminta radan vieressä paisuu entisestään, kesällä päästään vuoristoradallakin viilettämään....(Alahärmä 72km Vaasasta)
ALAHÄRMÄ KARTING!
7
913
Vastaukset
- alahärmä rules!
kandee käydä kesällä tsekkaas!
- juste
Hieno on. Varmaan koristeellisin kilpa-ajorata, mitä Pohjois-Euroopasta löytyy. Huvipuistoa pukkaavat vielä viereen.
Ajajaa ei ole niinkään ajateltu. Liian nopea mikroautoradaksi. Koneet ei kestä, eikä kuskit jos tulee mällejä. - honda250
juste kirjoitti:
Hieno on. Varmaan koristeellisin kilpa-ajorata, mitä Pohjois-Euroopasta löytyy. Huvipuistoa pukkaavat vielä viereen.
Ajajaa ei ole niinkään ajateltu. Liian nopea mikroautoradaksi. Koneet ei kestä, eikä kuskit jos tulee mällejä...mutta perkeleen hieno vetää puolikkaalla. Kyytiä riittää enempi kun lääkäri määrää ...kesällä taas mennään!
- juste
honda250 kirjoitti:
..mutta perkeleen hieno vetää puolikkaalla. Kyytiä riittää enempi kun lääkäri määrää ...kesällä taas mennään!
Vaihdepelillä taatusti hauska rata.
Jos kakspuolikkaissa olisi sähkökäynnistys niin voisi jopa hankkia. Leluksi. - etelän fossiili
juste kirjoitti:
Vaihdepelillä taatusti hauska rata.
Jos kakspuolikkaissa olisi sähkökäynnistys niin voisi jopa hankkia. Leluksi.Mä en siis kertakaikkiaan ymmärrä mitä järkeä on rakentaa noin hienot puitteet sinne Pohjanmaalle, kun ei siellä kertakaikkiaan voi riittää porukkaa ympärivuoden käymään. Meinaako ne paikalliset firmat ja Lillbacka tosiaan väkisinkin haluta konkkaan?? No mutta sille kourallisellä porukkaa joka siellä metsässä nyt sitten käy niin Onnea vaan ja menestystä. Kateeksi käy :)
ps. sehän taitaa tosiaan olla ihan täydet ulkoradan mitat täyttävä sisärata. - mm-tasoa
etelän fossiili kirjoitti:
Mä en siis kertakaikkiaan ymmärrä mitä järkeä on rakentaa noin hienot puitteet sinne Pohjanmaalle, kun ei siellä kertakaikkiaan voi riittää porukkaa ympärivuoden käymään. Meinaako ne paikalliset firmat ja Lillbacka tosiaan väkisinkin haluta konkkaan?? No mutta sille kourallisellä porukkaa joka siellä metsässä nyt sitten käy niin Onnea vaan ja menestystä. Kateeksi käy :)
ps. sehän taitaa tosiaan olla ihan täydet ulkoradan mitat täyttävä sisärata.Kyllä siellä käyttäjiä piisaa. Onhan Las Vegaskin keskellä ei mitään! Uusi sisähalli alkaa olemaan valmis ja rata tulee olemaan yli 600 metriä pitkä. Lisäksi alueella on hotelli ja huvipuisto joka paisuu koko ajan, on maailmanpyörää ja muuta. Kandee ehdottomasti tulla tsekkaamaan kesälomareissulla viimeistään! Ei ne Lillbackat tosta konkkaan mee, omilla sukanvarsirahoillaanhan se on ton pystyyn laittanu.
- pohjanmaalta
mm-tasoa kirjoitti:
Kyllä siellä käyttäjiä piisaa. Onhan Las Vegaskin keskellä ei mitään! Uusi sisähalli alkaa olemaan valmis ja rata tulee olemaan yli 600 metriä pitkä. Lisäksi alueella on hotelli ja huvipuisto joka paisuu koko ajan, on maailmanpyörää ja muuta. Kandee ehdottomasti tulla tsekkaamaan kesälomareissulla viimeistään! Ei ne Lillbackat tosta konkkaan mee, omilla sukanvarsirahoillaanhan se on ton pystyyn laittanu.
niin eihän se konkkaan mee kun hallit,radat sun muut ei ole velkarahalla tehty,ei noi korotkaan ole rasitteena.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 694357
- 664022
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa1153863SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p763215- 863142
- 632387
Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?
Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.621776SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk2161250Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.1281243Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?411235