Hommasin itselleni langattoman hiiren, jonka akut ladataan piuhalla, joka ottaa virtaa tietokoneen USB-portista.
Systeemin ärsyttävä puoli on, että hiiren akut latautuvat vain tietokoneen ollessa päällä, koska USB-portista ei muulloin tule virtaa.
Kysymys kuuluu: Jos hankin aktiivisen USB-hubin, joka ottaa virtaa pistorasiasta, ja kytken hiiren siihen, latautuuko hiiri tuolla systeemillä myös tietokoneen ollessa sammutettuna?
Langattoman hiiren latauksesta USB-portin kautta
tyhmien kysymysten esittäjä
2
437
Vastaukset
- ....
Kyl kai, mutta katsos koneesi bios asetuksia sielt voi löytyä asetus jolla saa USBlle virtaa vaik kone sammutettu. Itselläni ainakin tulee virtaa USB vaik kone sammutettu.
- niin2
Vastasit jo itse kysymykseesi eli tietenkin kyllä. Muutenhan tuo USBarisi ei toimisi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-125706Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite835335- 1253364
Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin893303- 1181084
- 561040
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.130982- 43766
- 37765
- 23719