Takakaiuttimet olisi tarkoitus asentaa -03 combiin. Liekö tuolla johdot valmiina vai onko vasta jossakin paremmassa varustetasossa? Auto on juuri reisussa enkä pääse tarkistamaan.
Kiittäen
juba
Kiittäen
juba
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Jos siellä takana on jo kaiuttimet niin sitten siellä ne johdot on, mutta jos takana ei ole kaiuttimia niin tuskin sinne on tehtaalla vedetty johtojakaan (niinkuin sanoit, asia selviää vain tarkistamalla). Itse veikkaan, että tehtaalla on jätetty johdot vetämättä. Niiden asennus ei kuitenkaan ole vaikeaa ja eipä se johto paljon maksakkaan.
Kurkkasin sivuhyllyn alle eikä näkynyt oikeanlaisia johtoja. Näkyy olevan paikka 4x6 tuumaiselle kaiuttimelle. Takaovissa näyttäisi olevan paikka diskantille, mutta ei isommille elementeille.
Pinoneerin taulukko kertoo taakse sopivan 5,25 tuumainen ja alpinen talukukko tarjoaa vain 4 tuumaisia, isompi ei ainakaan kombiin mahdu. Liekö sitten eroa combissa ja muissa korimalleissa? Hankin 4 tuumaiset eli pitää tehdä adapteri kun paikka on soikealle elementille.