olipas tänään eka neuvola (vkoja 10 0) ja saatiin sydänäänetkin kuuluviin pienen etsiskelyn jälkeen:) oli aivan mahtava tunne ja kyllä siinä silmäkulmatkin kastui hieman:) miltäkäs teijän mielestä teijän ekat sydänäänet on kuulostanu? mun mielestä tuo kuulosti ihan junalta joka ajaa kiskoilla:) neuvolatäti sanoi alkessaan niitä etsimään että nyt kuulostellaan miltä ompelukone kuulostaa kun se käy:)
aivan mahtava tunne!!
aivan mahtava tunne!!
Vastaukset 3
Vanhimmat
Mulla kans kuului sydänäänet ekalla neuvolakerralla, viikkoja oli 9 3. Aikas hienolta kyllä tuntui, varsinkin kun kokoajan kalvoi epäilys tuulimunaraskaudesta jne. Siellä se pikkuinen sydän jyskytti tuhatta ja sataa:) Parin viikon päästä olis ultra ja mieskin pääsee kuuntelemaan:)
Minulla oli eilen ensimmäinen ultra joka otettiin vatsan päältä. Siellä se pikkunen uiskenteli ja vilkutti äitille :) Pieni sydän näytti sykkivän lujasti. Vielä ei olla kuunneltu ääniä, mutta kai sen siitä monitoristakin huomaa :) Kyllä oli kyyneleet herkässä ja nyt tuntuu PALJON todellisemmalta että olen ihan oikeasti raskaana! :)
Mä kuulin ekat sydänäänet rv 10 2 ja olihan se ihana tunne, todella ihana! Silmänkulmat kostu väkisin..