Jos olisin Tatun avokki, niin ei olisi kiva katsella kun oma mies makailee siellä toisen naisen vieressä ym. ym.
Millaistahan olisi katsella kun oma äijä säheltää tv:ssä ja ilakoi vieraitten naisten kanssa??
(en olisi kyllä päästänyt)
Millaistahan olisi katsella kun oma äijä säheltää tv:ssä ja ilakoi vieraitten naisten kanssa??
(en olisi kyllä päästänyt)
Vastaukset 15
Vanhimmat
Seuraan 24/7, mutta ilmeisen tarkkaamattomasti. En nimittäin ole Tatua nähnyt naisen kanssa suutelemassa tai nuolemassa naisen sukupuolielimiä, mutta miehen kanssa olen hänen nähnyt ko. temppuja tekevän. No, ehkä avovaimon on helpompi hyväksya "vieras mies" kuin "vieras nainen"?!
En minäkään ole Tatun nähnyt suutelevan tai edes kähmivän (vielä) talon tyttöjä, mutta itse olisin mustasukkainen kaikesta muusta läheisyydestä toisiin naisiin..
saanko kysyä et seurusteletko sä?miten sä kestät ajatusta et sun miehes joutuu joskus menee esim. samalla hissillä toisen naisen kanssa tai jonottamaan kassalla naiset takana ja eessä?iik siis ihan kauheeta oikeesti..mee hoitoon
Tatun vaimo on ymmärtänyt, että Tatu voi joutua siellä naisen viereen...hui!
Ei kuulkaa kannata hankkiutua kovin vakavaan parisuhteeseen, jos lähtökohdat on tuota luokkaa. Suhteeseen kuuluu LUOTTAMUS, eikä silloin vedetä hernettä nenään, jos toinen puolisko halaa vierasta naista. Tuskin olisi avovaimo Tatua koko kisaan päästänyt, ellei suhde olisi kunnossa ja luottamus pelaisi.
Tatu on sitä paitsi ollut aivan esimerkillinen avomies. Hattua nostan! Kun muut lääppivät (henakin, joka muka seurustelee) ja halailevat tyttöjä, ei ole ainakaan minun silmiini osunut, että Tatu olisi sellaiseen sortunut. Fiksu mies, joka irrottelee kännissä, mutta tekee senkin ainakin minun silmiini ihan fiksusti. Ja se, kun kaverilla on morkkis aamulla öillisistä tekemisistään, on hyvä merkki.
Ootteko kuulleet, että Hena olisi potenut morkkista, vaikka TODELLAKIN olisi ollut siihen aihetta.
Tatu on hyvä tyyppi! Tatu voittoon!
Siis ihanko oikeasti fiksua irrottelua on se, että Tatu antaa Kakille kielareita ja nuolee hänen muniaan?! Onneksi minun mieheni ei ole tuolla tavalla fiksu!
PS. en kuitenkaan paheksu Tatun bi-seksualisuutta, vaan tapaa, jolla hän sitä ilmentää televisiossa.
mistäs tiiät mitä sun miehes puuhaa sun selän takanas ;)..voi kuule se saattaa tehä paljonkin pahemmin..
ei tossa ollu mitään bi-seksuaalisuuteen viittaavaa. ihan normaaleja juttuja mitä miehet puuhailee kännipäissään. kyllä se sunki ukkos kuule tollasia puuhailee, mut arvaa kertooko sulle?
Kuulehan nyt, onko sulla jäänyt pullonpyöritysleikit kokeilematta? Olennainen osa leikkiä on tehdä tehtävät, jotka määrätään, jos on kerran sen valinnut.
Aivan turhaa tiukkapipoisuutta tuollainen. Sitä paitsi outoa yleistystä, että Tatu jakelisi kielareita miehille tai olisi bi-seksuaali. Kännipäissä sekoiltu leikki, turha sitä on viikkotolkulla paisutella ja kaivaa eetteristä aina vaan uusiin keskusteluihin.
Ootko seurannut nykypäivän nuoria naisia? Nehän halailevat ja suukottelevat toisiaan kaverimielessä mennen, tullen.
Hanki elämä, tai ainakin joukko kavereita ja muutama pullo punkkua, ja ruvetkaa leikkimään sen jälkeen pullonpyöritystä. Kyllä siinä tulee monenlaista tehtävää suoritettua sitoutuneenkin ihmisen.
Mielestäni on kuitenkin tajuttava selvä ero siinä, mitä tehdään kaveriporukoissa ja mitä suorassa televisiolähetyksessä. Kaveriporukoissa tehdyt kännitöppäilyt eivät päädy kaiken kansan pohdiskeltavaksi (Ja kaikkein vähiten omien lasten tietoisuuteen, kuten nyt Tatun kohdalla. Vaikka lapset eivät olisi bb:tä livenä tai televisiosta katsoneetkaan, osaavat hekin varmaan seurata näitä keskusteluja tai saavat valistusta kavereiltaan tai suorastaan ilkeämielisiltä aikuisilta.)
Kyllä tässä iässä aika lailla tarkalleen tietää, mitä mies puuhailee (ei se rollaattorilla kovin pitkälle edes pääse). Kai sekin nuorempana on jotain puuhaillut, mutta ei kuitenkaan koskaan telkkarissa suorassa lähetyksessä.
Taitaa olla palstalaisille aikamoinen yllätys, että tällaiset päälle 70-kymppisetkin osaavat käyttää tietokonetta ja kaiken kukkuraksi KATSELEVAT BB:TÄ NETISTÄ!
Onneksi luin tämänkin keskustelun. Nyt selvisi sekin, miksi miehet niin hanakkaasti osallistuvat kaikenlaisiin saunailtoihin. Ne menee sinne nuolemaan toistensa kiveksiä! Ja minä kun olen luullut, että niiden puhtaudenkaipuu on niin rajaton! Tai no niin, kai nuolemallakin puhtaaksi tulee!
Kokeile sinäkin joskus repäistä elämässä... voi olla kivaakin!
Jotenkin mua pätkii nämä jutut, joissa pohditaan Tatun lasten sielunelämään isänsä BB-ajoista syntyviä vammoja. Eiköhän nämäkin asiat ole perheen sisällä pohdittu ja käyty läpi jo ennen koko hommaan lähtemistä.
Mitä ne sitä paitsi meille kuuluvat? On iso joukko lapsia, jotka näkevät paljon pahempaa neljän seinän sisällä kotonansa lähes päivittäin. Äiti saa turpiinsa, isän/äidin kaverit örveltävät ympäripäissään ja oksentelevat minne sattuu. On odotettava ja pelättävä yksin kotona, kun äiti/isä mennä vipeltää kapakasta kapakkaa yökaudet.
ottakaa nyt järki käteen. Miksette moralisoi niitä, jotka aivan oikeasti aiheuttavat traumoja lapsilleen?
Kerrankin fiksua kirjoitusta tällä palstalla!